Świąteczne lampiony

Dnia 20 grudnia do biblioteki w Tyliczu zawitały przedszkolaki z tylickiej ochronki. Dzieci wysłuchały bajeczki pt. „ Magiczne Boże Narodzenie”.

Dnia 20 grudnia  do biblioteki w Tyliczu zawitały przedszkolaki z tylickiej ochronki. Dzieci wysłuchały bajeczki pt. „ Magiczne Boże Narodzenie”. Wspólnie wykonaliśmy  świąteczne lampiony , dzieci opowiadały historie bożonarodzeniowe oraz marzenia związane z prezentami pod choinkę. Spotkanie zakończyło się wspólna zabawą oraz słodkim poczęstunkiem.

Warsztaty świąteczne w Tyliczu

Dnia 16 grudnia w bibliotece w Tyliczu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych.

Dnia 16 grudnia w bibliotece w Tyliczu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych. Seniorki wraz z dziećmi wykonały kolorowe wieńce świąteczne, bombki oraz choinki.

Choinka w przedszkolu w Tyliczu

Dnia 15 grudnia w przedszkolu w Tyliczu odbyło się kolejne spotkanie DKK dla przedszkolaków.

Dnia 15 grudnia  w przedszkolu w Tyliczu odbyło się kolejne spotkanie DKK dla przedszkolaków. Dzieci wysłuchały bajeczki pt. „Choinka z łaskotkami”. W ramach zabaw ruchowych przedszkolaki wzięły udział w zimowych zawodach sportowych. Na koniec spotkania dzieci wykonały piękne i kolorowe choineczki.

choinka1

Warsztaty literackie dla słuchaczy UTW

Dnia 7 grudnia w bibliotece pod Górą Parkową odbyły się kolejne warsztaty literackie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dnia 7 grudnia w bibliotece pod Górą Parkową odbyły się kolejne warsztaty literackie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na początku zaprezentowano historię powstania papierowego teatru kamishibai, a następnie uczestnicy pracowali nad autorskim projektem polegającym na opracowaniu w formie teatru papierowego regionalnej legendy o diabelskim kamieniu autorstwa S. Pagaczewskiego.

Zaczarowane spotkania z książką

W ramach cyklu spotkań czytelniczych pod hasłem „zaczarowane spotkania z książką” 01.12.201 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Krynicy – Zdroju odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów z klas 3 „a” (opiekun: p. B. Tomala) i 3 „b” (opiekun: p. A. Kiełbasa).

W ramach cyklu spotkań czytelniczych pod hasłem „zaczarowane spotkania z książką” 01.12.201 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Krynicy – Zdroju odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów z klas 3 „a” (opiekun: p. B. Tomala) i 3 „b” (opiekun: p. A. Kiełbasa). Zastosowano technikę teatrzyku kamishibai do bajki terapeutycznej „Dzielna Kasia i nie takie straszne potwory”. Dzieci poznały historię Kasi, która zmagała się ze swoimi lękami. Jednak odwaga zwyciężyła. Młodzi odbiorcy po wysłuchaniu bajki terapeutycznej, w części warsztatowej, narysowali swoje strachy, by je później zmiąć w kulkę i wyrzucić do kosza. Zakończeniem pracy było stworzenie portretu swojej odwagi i recepty na strachy. Plastyczne dzieła można oglądać w bibliotece szkolnej. Zajęcia przeprowadziła pracownica biblioteki, a na ich  przebiegiem czuwała p. Milena Indyk. Kolejne spotkania odbędą wkrótce. Do zobaczenia… w książkowej krainie.

Święto Pluszowego Misia

Dnia 29 listopada w Zespole – Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Krynicy – Zdroju przedszkolaki znów spotkały się z teatrzykiem kamishibai obchodząc święto pluszowego misia.

Dnia 29 listopada w Zespole – Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Krynicy – Zdroju przedszkolaki znów spotkały się  z teatrzykiem kamishibai obchodząc Święto Pluszowego Misia. Najmłodsi wysłuchali opowieści o małym misiu  w formie teatrzyku wraz ze swoimi kochanymi pluszakami. Zapoznali się z historią powstania pluszowego misia.  Bardzo żywo wzięli udział w zaproponowanych zagadkach i piosenkach. Spotkanie zakończyło się wspólnym wierszykiem

Zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mochniczce

Dnia 17 listopada do Biblioteki pod Górą Parkową przyjechały dzieci (kl. 4 -6) ze Szkoły Podstawowej z Mochnaczki.

Dnia 17 listopada do Biblioteki pod Górą Parkową przyjechały dzieci (kl. 4 -6) ze Szkoły Podstawowej z Mochnaczki. Obejrzeli i wysłuchali biografii Henryka Sinkiewicza, przedstawiono ją za pomocą teatrzyku kamishibai. W przygotowanych grupach zmagali się z przeczytaniem fragmentów poszczególnych części Trylogii, korzystając z pomocy iPod’ów w celu zapoznania się z archaizmami. Również przygotowane zagadki dotyczące wybranych dzieł Sienkiewicza, nie sprawiły młodzieży większych trudności. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla przybyłych.

zdj1a

Pielgrzymki i turystyka religijna w Beskidzie Sądeckim i Kotlinie Sądeckiej

W piątek, 16 grudnia, odbył się kolejny wykład realizowany w ramach projektu: „U szczaw żelazistych. Obrazy z przeszłości uzdrowiskowej Krynicy”.

W piątek, 16 grudnia, odbył się kolejny wykład realizowany w ramach projektu: „U szczaw żelazistych. Obrazy z przeszłości uzdrowiskowej Krynicy”. Prelekcję pt. „Pielgrzymki i turystyka religijna w Beskidzie Sądeckim i Kotlinie Sądeckiej – przyszłość i teraźniejszość” wygłosił dr Franciszek Mróz z Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prowadzący opowiedział sanktuariach położonych na Sądecczyźnie. Nawiązał również do Małopolskiej Drogi św. Jakuba oraz Drogi św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Uśmiech dla żabki

Na naszych grudniowych spotkaniach DKK dla przedszkolaków w Bereście dzieci wysłuchały bajkę pt. „Uśmiech dla żabki”.

Na naszych grudniowych spotkaniach DKK dla przedszkolaków w Bereście dzieci wysłuchały bajkę pt. „Uśmiech dla żabki”. Bohaterką naszej opowieści była mała, smutna żabka, która tęskniła za mamą kiedy ta poszła do pracy. Mama również myślała o swojej córeczce i aby poprawić jej humor przez jednego z klientów posłała do niej swój uśmiech. Po drodze uśmiech wędrował od jednego leśnego zwierzątka do drugiego, każdy chętnie pomagał w jego przesłaniu. W końcu uśmiech dotarł do żabki, która bardzo się ucieszyła i spokojnie czekała na powrót mamy. Następnie rozmawialiśmy o tym, że nie trzeba dużego wysiłku, aby poprawić komuś humor, czy po prostu pomóc i każdy może to zrobić jeśli tylko ma dobre chęci. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak pomalował żabkę według swojego pomysłu.

O świątecznych tradycjach

15 grudnia w Bibliotece na ul. Źródlanej odbyły się ostatnie już w tym roku zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z cyklu „Kreatywne czwartki”.

15 grudnia w Bibliotece na ul. Źródlanej odbyły się ostatnie już w tym roku zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z cyklu „Kreatywne czwartki”. Z racji zbliżających się Świąt, podjęliśmy rozmowę o tradycjach świątecznych na podstawie przeczytanego utworu „Wigilijny wieczór”. Następnie dzieci wykonały piękną ozdobę do zawieszenia na drzwi lub do okna i kolorową choinkę.