„Mysz, która chciała być Lwem”

We wtorek 24 listopada do przedszkola w Bereście znowu zawitała „Mała Bajeczka”, a z nią sympatyczny Pan Borsuk. Tym razem ten czarno- biały zwierzak przeczytał dzieciom opowieść pt. „Mysz, która chciała być Lwem”.

We wtorek 24 listopada do przedszkola w Bereście znowu zawitała „Mała Bajeczka”, a z nią sympatyczny Pan Borsuk. Tym razem ten czarno- biały zwierzak przeczytał dzieciom opowieść pt. „Mysz, która chciała być Lwem”. W tej interesującej historii malutka bohaterka marzyła o tym, aby zdobyć przyjaciół i żeby w końcu wszyscy zwrócili na nią uwagę, dlatego postanowiła nauczyć się ryczeć jak potężny lew. Jednak, kiedy zebrawszy się na wielką odwagę stanęła oko w oko z królem wszystkich zwierząt stało się coś zaskakującego. Otóż wielkie lwisko tak się wystraszyło myszki, że aż krzyknęło ze strachu! Następnie obydwoje się zaprzyjaźnili, a myszka odkryła, że w cale nie trzeba umieć ryczeć i wrzeszczeć, ani być strasznie wielkim, żeby inni nas słuchali i bardzo lubili. Po wysłuchaniu tej mądrej bajki utalentowane plastycznie przedszkolaki narysowały piękne kolorowe rysunki i oczywiście w nagrodę dostały małe słodkie co nie co.

„Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”

22 października bibliotekarz z tylickiej biblioteki odwiedził przedszkolaki z zaprzyjaźnionej ochronki w Tyliczu. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”, a następnie wzięły udział w kilku zabawach ruchowych inspirowanych przeczytaną bajeczką np. „Wiewiórki na drzewo!”, „Wiewiórki do dziupli!” czy „Orzechobranie”. Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczną.

 

Nie pisze się po nic….

Nie pisze się po nic…. Tym stwierdzeniem można podsumować wczorajsze ( 4 listopada) spotkanie autorskie z reportażystą Jackiem Hugo- Baderem, które odbyło się w naszej bibliotece. Autor mówił m. in. o tym, że każdy dziennikarz, pisząc o jakimś kraju czy poruszając problem społeczny może zmienić coś na lepsze.

Nie pisze się po nic…. Tym stwierdzeniem można podsumować wczorajsze ( 4 listopada) spotkanie autorskie z reportażystą Jackiem Hugo- Baderem, które odbyło się w naszej bibliotece. Autor mówił m. in. o tym, że każdy dziennikarz, pisząc o jakimś kraju czy poruszając problem społeczny może zmienić coś na lepsze. Podróżując po różnych krajach i regionach świata stara się, żeby odbiorcy jego książek dowiadywali się jak najwięcej o miejscach, o których pisze.

Ze względu na ograniczenia było to kolejne spotkanie on-line, z transmisją na żywo przez stronę biblioteki, FB i YouTube. Rozmowa, którą poprowadził Witold Kaliński, prezes Towarzystwa Literackiego im. C. Norwida, jest dostępna do obejrzenia i posłuchania przez YouTube biblioteki. Spotkanie mogą obejrzeć także osoby niesłyszące, ponieważ tłumaczyła je pani Ewelina Pabluś, tłumaczka języka migowego PJN.

Jesienne DKK

W miesiącu październiku dzieci z tylickiego przedszkola wzięły udział w nietypowych zajęciach bowiem tym razem bibliotekarz gościł na ekranie laptopa i w ten sposób zaprezentował dzieciom czytaną przez siebie jesienną historię o dwóch niesfornych wiewiórkach. Następnie dzieci wzięły udział w kilku zabawach ruchowych i wykonały portrety książkowych bohaterek.

jesien1

 

„Co za ptak robi tak?”- Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście

W czwartek 29 października odbyło się kolejne spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście. Na początku przedszkolaki obejrzały film na którym znany im już sympatyczny Pan Borsuk przeczytał bajkę pt. „Co za ptak robi tak?”. Dzięki temu najmłodsi dowiedzieli się m.in. ile muszek zjadł na obiad Wróbel, dlaczego Kogut jest niezawodny jako poranny budzik, a dzięcioł stuka w drzewo mając na głowie czerwoną czapeczkę. Następnie sprytne maluchy bez problemów rozwiązały kilka trudnych leśnych zagadek i pięknie pokolorowały występujących w nich bohaterów. Oczywiście w nagrodę otrzymały, to co misie lubią najbardziej, czyli małe słodkie co nie co. Do zobaczenia!