„Zimowe opowiastki”

W poniedziałek 25 stycznia zima zapanowała w naszym regionie na całego serwując nam bardzo dużo śniegu. Mimo sporych zasp „Mała Bajeczka” oraz sympatyczny Pan Borsuk bez żadnych przeszkód ponownie zawitali do Przedszkola w Bereście.

W poniedziałek 25 stycznia zima zapanowała w naszym regionie na całego serwując nam bardzo dużo śniegu. Mimo sporych zasp  „Mała Bajeczka” oraz sympatyczny Pan Borsuk bez żadnych przeszkód ponownie zawitali do Przedszkola w Bereście. Podczas zajęć dzielne dzieci wysłuchały bardzo ciekawych, zabawnych i pouczających historii z książki pt. „Zimowe Opowiastki”. Występujący w nich bohaterowie tacy jak m.in. Króliczek, Pingwinek, Hopcia, czy Szopik, wprost uwielbiają zabawy na śniegu i przygody podczas mroźnej pogody. Następnie przedszkolaki zostały poproszone przez Pana Borsuka o dwie rzeczy. Najpierw miały narysować zimowe pejzaże, z czego wywiązały się znakomicie i za co w nagrodę otrzymały słodkie lizaki. Drugie zadanie zrealizują pewnie zaraz po wyjściu z przedszkola, albowiem chodziło w nim o beztroskie figle i harce w świeżym białym puchu. Do zobaczenia!

Akcja „Biblio-Paka” – zakończona.

Akcja „Biblio-Paka” została zakończona. Czytelnicy biorący udział w akcji zorganizowanej przez tylicką bibliotekę mogli w czasie jej trwania wypożyczać specjalnie przygotowane „Biblio-Paki” w skład, których wchodziła gra planszowa i książka o tematyce świątecznej.

Akcja „Biblio-Paka” została zakończona. Czytelnicy biorący udział w akcji zorganizowanej przez tylicką bibliotekę mogli w czasie jej trwania wypożyczać specjalnie przygotowane „Biblio-Paki” w skład, których wchodziła gra planszowa i książka o tematyce świątecznej. Zadaniem uczestników było nadesłanie zdjęć, na których pokażą nam jak spędzają czas z wypożyczoną od nas „Biblio-Paką”. Istotne było, aby nadsyłane zdjęcia nawiązywały zarówno do wypożyczonej gry planszowej jak i do książki o tematyce świątecznej. Pośród nadesłanych zdjęć zostały rozlosowane nagrody.

paka11

Aktualne godziny pracy bibliotek!

Godziny otwarcia Biblioteki Publicznej w Krynicy-Zdroju

 

Centrala  Al. inż. L. Nowotarskiego 1

Poniedziałek   9.00-16.30

Wtorek            9.00-16.30

Środa              8.00-15.00

Czwartek        9.00-16.30

Piątek              9.00-16.30

 

 

Filia 1 ul. Czarny Potok

Poniedziałek   9.00-16.30

Wtorek            9.00-16.30

Środa              8.00-15.00

Czwartek        9.00-16.30

Piątek              9.00-16.30

 

Filia w Bereście

Poniedziałek   9.00-17.00

Wtorek              8.00-16.00

Środa                 9.00- 17.00

Czwartek        8.00-16.00

Piątek              9.00-17.00

 

Filia 3 ul. Źródlana

Poniedziałek   8.00-16.00

Wtorek            9.00-17.00

Środa              8.00-16.00

Czwartek        8.00-16.00

Piątek              9.00-17.00

 

Filia w Tyliczu

Poniedziałek   8.00-15.30

Wtorek            9.00-16.30

Środa              8.00-15.30

Czwartek        9.00-16.30

Piątek              8.00-15.30

Kontakt do bibliotek:

Centrala: 18 471 22 03 e-mail bp@bibliotekakrynica.pl

Filia 1: 18 471 32 80 ul. Czarny Potok: e-mail: filia1@bibliotekakrynica.pl

Filia3:  18 471 17 40  ul. Źródlana e-mail: filia3@bibliotekakrynica.pl

Tylicz: 18 473 13  62 e-mail: tylicz@bibliotekakrynica.pl

Berest: 18 474 15 60 e-mail: berest@bibliotekakrynica.pl

 

Filia 1 z książką w przedszkolu

Śnieg jest fascynującym zjawiskiem przyrodniczym: nocne opady białego puchu następnego ranka mogą pokryć cały krajobraz białą warstwą, zmieniając go całkowicie w magiczną krainę.

Śnieg jest fascynującym zjawiskiem przyrodniczym: nocne opady białego puchu następnego ranka mogą pokryć cały krajobraz białą warstwą, zmieniając go całkowicie w magiczną krainę. Narciarze i snowboardziści cenią sobie śnieg, ponieważ bez niego nie byłoby sportów zimowych. Najbardziej ze śniegu cieszą się jednak dzieci. Czekają na niego z utęsknieniem, towarzyszy im on przecież w czasie licznych zimowych zabaw. Bez śniegu nie ma bałwana, nie ma kuligu czy zjeżdżania na sankach. Śnieg doczekał się nawet swojego święta – Światowy Dzień Śniegu obchodzimy bowiem 17 stycznia. Ale czy wszyscy wiemy co to jest śnieg, jak on powstaje, jakie ma on właściwości?
Przedszkolaki z Integracyjnego Przedszkola „Przystań” już wiedzą a wszystko za sprawą specjalnych śniegowych zajęć na które wybrała się do nich Filia z Czarnego Potoku. Dzieci obserwowały między innymi biały puch pod lupą, dowiedziały się o tym z czego  się składa, obserwowały co dzieję się z nim gdy się topi itp.
Wspólnie odtańczyliśmy również taniec wirujących płatków, pobawiliśmy się śnieżną kulą oraz wykonaliśmy pracę plastyczną podczas której dzieci tworzyły cukrowe śnieżynki. Nie zabrakło oczywiście książki tym razem była to pouczająca historyjka pt. „Przygody Fenka. Zabawy na śniegu” autorstwa Magdaleny Sroki.

ZAKOŃCZENIE KONKURSU

Konkurs na ozdoby zrobione z masy porcelanowej dobiegł końca. Powstały piękne ozdoby świąteczne, uczestnicy świetnie się bawili podczas ich tworzenia.

Konkurs na ozdoby zrobione z masy porcelanowej dobiegł końca. Powstały piękne ozdoby świąteczne, uczestnicy świetnie się bawili podczas ich tworzenia. Udział w zabawie mieli również rodzice oraz dziadkowie. To były prawdziwe rodzinne warsztaty, które pokazały jak fajnie jest spędzić czas robiąc coś wspólnie. Wzory oraz fantazyjne wykonanie przeszło nasze oczekiwania. Wszyscy zostali nagrodzeni drobna niespodzianką.

Bronisław Babel – historia prawdziwa. Opowieść filmowa o Krynicy z drugiej połowy XIX w.

Premiera 5 stycznia godzina 12.00

Zapraszamy do obejrzenia filmu poklatkowego, który jest efektem kilkumiesięcznej pracy Biblioteki Publicznej i współpracowników (twórców, wolontariuszy, członków Stowarzyszenia Miłośników Krynicy). Powstał na kanwie prawdziwej historii Bronisława Babla i jego rodziny, która jako pierwsza osiedliła się na stałe w uzdrowisku w 1851 r. Na potrzeby animacji zostały specjalnie przygotowane lalki kukiełkowe, uszyte stroje i stworzona scenografia z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć Krynicy i eksponatów z Muzeum Zabawek. Powstała też ścieżka dźwiękowa, a głosu bohaterom opowieści użyczyli mieszkańcy Krynicy.
Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu ”Kluby Kreatywności w bibliotekach- edycja druga” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.