„BYĆ JAK TYGRYS” – Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście

We wtorek 23 lutego odbyło się kolejne spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście. Tym razem mimo iż za oknem wciąż mamy srogą zimę i śniegu po pas, wszystkie maluchy przeniosły się na chwilę do gorącej tropikalnej dżungli.

We wtorek 23 lutego odbyło się kolejne spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście. Tym razem mimo iż za oknem wciąż mamy srogą zimę i śniegu po pas, wszystkie maluchy przeniosły się na chwilę do gorącej tropikalnej dżungli. Wszystko za sprawą wesołej i pięknie zilustrowanej bajki pt. „Być jak Tygrys”, którą odczytał dzieciom jak zawsze niezawodny Pan Borsuk. Dzięki temu przedszkolaki poznały sympatycznego Tygryska, który opowiedział im o swoim pełnym przygód i niespodzianek dniu. A właściwie to nocy, bowiem nasz pręgowany bohater w odróżnieniu od nas w czasie dnia lubi sobie poleżeć i podrzemać, za to gdy tylko znika słońce robi się niezwykle aktywny. Po wysłuchaniu historii o Tygrysku i jego przyjaciołach wszystkie dzieci namalowały piękne portrety tego zabawnego drapieżnika, a na końcu otrzymały, jak to mówią Tygrysy: „Coś na ząb” – czyli malutką słodką przekąskę. Do zobaczenia!

Spora grupa przedszkolaków siedzi na krzesełkach oraz na kocykach i ogląda z zaciekawieniem na zawieszonym na ścianie wielkim telewizorze film, na którym Pan Borsuk czyta im bajkę pt. „Być jak Tygrys”.

zdjęcia wykonane przez Panią Renatę Kasprzyk

Walentynkowy Dyskusyjny Klub Książki

15 lutego w Tyliczu odbyło się kolejne spotkanie DKK tym razem poświęcone walentynkom. Przedszkolaki z miejscowej ochronki wysłuchały bajki pt. „Franklin i walentynki”, a następnie wzięły udział w kilku zabawach m.in. w zabawie ruchowej „Mam serduszko”, quizach i zagadkach „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?” oraz walentynkowych memory. Na koniec na wszystkie dzieci czekała oczywiście słodka niespodzianka.

walentynki

O bajkach, baśniach i bajeczkach z przedszkolakami

Jak co miesiąc Filia z Czarnego Potoku wyruszyła do przedszkola „Przystań” po to, aby tym razem przetestować przedszkolaki z wiedzy „bajkowo – baśniowej”. Okazało się, że dzieci to prawdziwi eksperci w tej dziedzinie co bardzo nas ucieszyło.

Jak co miesiąc Filia z Czarnego Potoku wyruszyła do przedszkola „Przystań” po to, aby tym razem przetestować przedszkolaki z wiedzy „bajkowo – baśniowej”. Okazało się, że dzieci to prawdziwi eksperci w tej dziedzinie co bardzo nas  ucieszyło. Poszło im świetnie. Wszystkie przygotowane zadania wykonywały w mig i z wielkim znawstwem. Brały udział np. w zabawie obrazkowej w której musiały dopasować przedmiot związany z daną bajką do odpowiedniejszej ilustracji oraz odgadnąć jej tytuł. Pomogły również poukładać rozsypankę obrazkową tak aby powstała z nich odpowiednia bajeczka. Dużą frajdę sprawiło dzieciom wędkowanie, tym bardziej że mogły sobie złowić swoją, własną, złotą rybkę i powiedzieć jej życzenie. Nie obyło się oczywiście bez książki. Tym razem była to całkiem nowa wersja klasycznej baśni Piękna i Bestia autorstwa Francesca Rossi, zatytułowana „Piękna i Bestia Po-uszająca historia miłosna” w której bohaterami są przemiłe i wesołe króliki.

 

POZNAJEMY NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE I LEGENDY

W dniach 10 – 11 lutego Biblioteka w Bereście we współpracy z Biblioteką Szkolną zorganizowała dla dzieci z klasy I, II i III spotkanie w czasie którego mali uczniowie wysłuchali kilku pięknych polskich legend.

W dniach 10 – 11 lutego Biblioteka w Bereście we współpracy z Biblioteką Szkolną zorganizowała dla dzieci z klasy I, II i III spotkanie w czasie którego mali uczniowie wysłuchali kilku pięknych polskich legend. Najmłodsi dowiedzieli się m.in. skąd wzięła się nazwa Warszawa, jak powstało Morskie Oko, dlaczego trębacz musiał przerwać hejnał na wieży Mariackiej i jak sprytny budowniczy mostu na zamku w Ojcowie wykiwał złego diabła. Te przekazywane z pokolenia na pokolenie wspaniałe opowiadania pochodziły z książki Edyty Wygonik pt. „Polskie Legendy i Klechdy”. Podczas zajęć dzieci wykonały również wspaniałe prace plastyczne i odpowiedziały na kilka związanych z legendami zagadek, za co w nagrodę otrzymały malutki słodki upominek. Mamy nadzieję, że dzięki naszym cyklicznym spotkaniom uczniowie w ciekawy sposób poznają nasze dzieje oraz odkryją tajemnice związane ze znanymi powszechnie miejscami od Bałtyku aż do Tatr.