Marketingowe skrzydła dla mamy

28 października odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu „MAMY-to!” dofinansowane przez Fundację BGK w ramach programu „Skrzydła dla Mamy” edycja II, tym razem spotkanie miało charakter on-line, a jego tematyką była Firma na Facebooku i Instagramie – jak prowadzić firmowe profile i reklamować swoją działalność. Szkoleni dla naszych uczestniczek poprowadziła Pani Renata Zajdel. Podczas jego trwania Panie m.in. miały wprowadzenie do digital marketingu, dowiedziały się jak zakładać firmę, prowadzić ją na Facebooku i Instagramie oraz jakie są niezbędne narzędzia przedsiębiorcy-marketera itp.

szkolenie

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II

DKK DLA PRZEDSZKOLA NA ŹRÓDLANEJ

W dniu 11.10.21 odbyło się kolejne spotkanie z DKK dla przedszkolaków. Tematem zajęć było małe zwierzątko, często spotykane w naszych ogrodach, któremu się wmawia, że lubi jabłka a tak naprawdę woli robaczki Jeż to bardzo sprytne małe zwierzątko, często będące bohaterem książeczek dla dzieci.

W dniu 11.10.21 odbyło się kolejne spotkanie z DKK dla przedszkolaków. Tematem zajęć było małe zwierzątko, często spotykane w naszych ogrodach, któremu się wmawia, że lubi jabłka a tak naprawdę woli robaczki Jeż to bardzo sprytne małe zwierzątko, często będące bohaterem książeczek dla dzieci. „ Wielka przygoda Jeżyka” oraz „Jeżyk z parku” to książeczki opowiadające o życiu jeżów, gdzie mieszkają, czym się żywią i jak można im pomóc aby przeżyły srogą zimę.

Oprócz wysłuchania bajek oraz rozmowy na temat jeża dzieci pokolorowały kolorowanki oraz zaprojektowały zimowy sweterek dla jeżyka.

 

 

Dziwne jest serce kobiece….

Dnia 22 października 2021 r. odbyło się spotkanie z Rafałem Skąpskim autorem opracowanych wspomnień Zofii z Odrowąż -Pieniążków Skąpskiej „Dziwne jest serce kobiece … Wspomnienia galicyjskie”, które poprowadził Witold Kaliński.

Dnia 22 października 2021 r. odbyło się spotkanie z Rafałem Skąpskim  autorem opracowanych wspomnień Zofii z Odrowąż -Pieniążków Skąpskiej „Dziwne jest serce kobiece … Wspomnienia galicyjskie”, które poprowadził Witold Kaliński. Spotkanie odbyło się  w Centrum Kultury w Krynicy Zdroju podczas inauguracji roku akademickiego Krynickiego Uniwersytetu Otwartego.

Nieznane dokumenty z życiorysu dra Zieleniewskiego spotkanie on-line

Prelekcja on-line pt. Michał Zieleniewski w świetle rękopisów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie  dopełnia informacje na temat dr. M. Zieleniewskiego zaprezentowane na wystawach oraz quizie historycznym.  Premiera wykładu on-line (przeniesiona z września) odbędzie się 28 października 2021 r. (czwartek) o godz. 18.00 przez kanał YouTube, FB i stronę internetową biblioteki. Po premierze prelekcja zostanie  umieszczona do obejrzenia na stronie internetowej biblioteki i kanale YT. Wykład połączony z prezentacją multimedialną pokaże efekty wielomiesięcznej pracy dra Pawła Brzegowego – zapoznania się z materiałami zgromadzonymi przez dra Zieleniewskiego,  znajdującymi się obecnie w Czytelni Rękopisów BJ. Kolekcja składa się z 10 tomów, zawierających publikacje o uzdrowisku, analizy  wód mineralnych, wycinki prasowe, korespondencje do władz, instytucji i osób prywatnych, raporty finansowe, rysunki, karty pocztowe.

Doktor Michał Zieleniewski pozostawił po sobie bogatą spuściznę dotyczącą rozwoju krynickiego uzdrowiska, innych polskich uzdrowisk i balneologii. Natomiast niewiele było dokumentów, zdjęć czy pamiątek dotyczących jego życia osobistego. Dr Paweł Brzegowy podczas swojej pracy dokonał ciekawego odkrycia, odnajdując unikatowe, dotąd nieznane materiały dotyczące życiorysu Michała Zieleniewskiego i Jego rodziny. Zostaną one pokazane podczas prelekcji.

Spotkanie będzie zorganizowane w ramach projektu realizowanego w br. przez Bibliotekę Publiczną pt. Dr Michał Zieleniewski – twórca świetności Krynicy. Działanie jest dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, Program Patriotyzm Jutra.

 

Książkowi Odkrywcy i Owocowy Dzień w Filii na Czarnym Potoku

W czwartek, 21 października bibliotekę na Czarnym Potoku odwiedziła grupa wesołych czterolatków z Gminnego Przedszkola nr 2 w Krynicy- Zdroju – „Mali Odkrywcy”.
Na początku wszyscy przywitali się magiczną iskierką przyjaźni, następnie przedszkolaki wysłuchały bajeczkę Anity Głowińskiej zatytułowaną „Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie”.
Sympatyczna bohaterka przekonuje się, jakie konsekwencje niesie ze sobą zjedzenie zbyt dużej ilości słodyczy. Małą kotkę odwiedza jej przyjaciel z przedszkola – Pacek, z którym wspólnie pochłaniają olbrzymie ilości słodkości. Bardzo łatwo można się domyślić, jaki jest efekt: Packa zaczyna boleć ząb, a Kicia Kocia uskarża się na problemy z brzuszkiem.
Maluchy przekonują się, że słodycze, mimo że są pyszne, szkodzą naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Kici Koci na pomoc przybywa reszta jej przedszkolnej paczki: Julianek i Adelka. Działając razem, szybko uczą się, że zdrowe jedzenie może być równie smaczne co cukierki, a jedzenie warzyw i owoców to świetna zabawa, po której w dodatku dobrze się czują i mają mnóstwo sił do dalszych figli.
Nasi mali goście mieli okazje dowiedzieć się jak ważne jest zdrowe odżywianie i odpowiednia dieta. Rozwiązując np. owocową krzyżówkę, czy wykonując zadanie w którym trzeba było dopasować owoce do odpowiednich drzew. Za pomocą chusty Klanza pobawiliśmy się w owocową sałatkę. Dzieci wcieliły się również w role degustatorów owocowo-warzywnych soków wyciśniętych z marchewki, jabłek i buraka wymyślając im nowe nazwy. Nasi mali goście dostali zadanie do zrobienia w przedszkolu. Miały wykonać kolorowego ogrodnika z koszem pełnym owoców. Z zadania wywiązały się perfekcyjnie.

Owocowa sobota w Filii na Czarnym Potoku

Dnia 16 października w Filii na Czarnym Potoku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Sobota z Wyobraźnią. Był to bardzo smaczny dzień a wszystko za sprawą pysznych owoców i warzyw. Dnia 16 października  obchodzą one swoje święto. Dlaczego warto je celebrować? Ponieważ często zapominamy, że codzienna dieta powinna obfitować w te produkty i należy po nie sięgać jak najczęściej, nie tylko od święta. Warto przypominać o tym zwłaszcza najmłodszym, wiadomo przecież że czym skorupka nasiąknie…
Podczas naszych smakowitych warsztatów dzieci zapoznały się ze świetną książką, która znakomicie wpasowała się w tematykę zajęć. Była to „Wielka Księga Wiedzy – Skąd Się Bierze Jedzenie”. Później wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem owocowych przysłów.
Dużą frajdę sprawiło wszystkim rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą zmysłów: dotyku czy węchu, po czym nastąpiła przez wszystkich oczekiwana degustacja. Dzieciaki miały okazję spróbować owoce które do tej pory nie jadły, należą do nich np. figi lub kaki.
Na końcu wszyscy wykonali piękne owoce 3D z kolorowego papieru.