Poznajemy polskich poetów – spotkanie w przedszkolu
Dnia 28 lutego bibliotekarki z filii na Czarnym Potoku wybrały się z wizytą do przedszkola mieszczącym się w szkole podstawowej nr 3.
Dnia 28 lutego bibliotekarki z filii na Czarnym Potoku wybrały się z wizytą do przedszkola mieszczącym się w szkole podstawowej nr 3.
Dziś w bibliotece wizytę złożyły dzieci z przedszkola w Bereście. Nasi mali czytelnicy podczas spotkania zapoznali się z biblioteką, pracą bibliotekarza oraz księgozbiorem przeznaczonym właśnie dla najmłodszych.
Dziś w bibliotece wizytę złożyły dzieci z przedszkola w Bereście. Nasi mali czytelnicy podczas spotkania zapoznali się z biblioteką, pracą bibliotekarza oraz księgozbiorem przeznaczonym właśnie dla najmłodszych. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Niedoskonały pingwin” a w ramach trwającej jeszcze zimowej aury wykonały pracę plastyczną : wesołe bałwanki.
W dniu 24.02.23 odbyło się kolejne spotkanie w przedszkolu „Piątka” oddział Montessorii. Tematem zajęć był recykling czyli jedna z metod ochrony środowiska naturalnego.
W dniu 24.02.23 odbyło się kolejne spotkanie w przedszkolu „Piątka” oddział Montessorii. Tematem zajęć był recykling czyli jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców oraz zmniejszenie ilości odpadów. Dzieci wysłuchały książki pt. „ Awantura w śmietniku” Marcina Barana, następnie wspólnie zagraliśmy w grę o recyklingu, która polegała na wrzuceniu śmieci do właściwego pojemnika. Przedszkolaki bez błędnie wybierały kosze na poszczególne odpady. Podczas dyskusji na temat wykorzystania tzw. śmieci, dzieci wpadały na fantastyczne pomysły wykorzystania np. rolek po papierze na zrobienie lornetki, z pustych pudełek można zrobić domek dla lalek itd.
Na zakończenie dzieci zrobiły wspólną pracę plastyczną, ze śmieci do którego wykorzystaliśmy folię bąbelkową, stary sznurek, zakrętki od butelek, pojemniki do jogurtach, rolki po papierze i ręczniku papierowym, kawałki papieru itd. Na koniec spotkania każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom „Czyta sobie” oraz koronę królewny lub królewicza czytania. Zajęcia odbyły się na podstawie scenariusz „Jak zapobiec awanturze w śmietniku”, z projektu „Czytam sobie”.
W dniu 24.02.23 odbyły się pierwsze od dawna zajęcia kreatywne dla dzieci. Podczas spotkań będziemy odkrywać ciekawy świat książek oraz wykonywać prace plastyczne.
Tematem zajęć była woda, drogocenny skarb dla całej ziemi oraz jej mieszkańców, bez którego nie ma życia. Dzieci wiedziały bardzo dużo na temat wody, skąd się bierze w kranie, czy musimy ją oszczędzać itd. Wysłuchały bajki pt. „Wielki skarb” Marcina Sendeckiego następnie wykorzystując świeczkę oraz farby dzieci wykonały fale morskie.
Na koniec każdy z uczestników wymyślił przygody Kropelki Wody i przedstawił je w formie kolażu.
Były to drugie zajęcia z projektu „Czytam sobie”.
Zapraszamy na spotkanie z Edytą Świętek – autorką powieści pt. „Sekrety kobiecych dusz”, której akcja rozgrywa się w Krynicy pod koniec XIX w. Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej” odbędzie się podczas 5 Sądeckich Targów Książki – 25 lutego (sobota) o godz. 14.00 w Pijalni Głównej.
Zapraszamy na spotkanie z Edytą Świętek – autorką powieści pt. „Sekrety kobiecych dusz”, której akcja rozgrywa się w Krynicy pod koniec XIX w. Promocja pierwszej części „Sagi krynickiej” odbędzie się podczas 5 Sądeckich Targów Książki – 25 lutego (sobota) o godz. 14.00 w Pijalni Głównej.
Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić
W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją przyszłość. Jest przecież tylko zwykłą chłopką z łemkowskiej chaty, którą mąż wprowadził na salony. Nie wszystkim w rodzinie się to podoba. Wkrótce Aurelia zaprzyjaźnia się z Matyldą, dobrze urodzoną i wpływową osobą, która przyjechała latem do uzdrowiska. Kobiety dzielą się ze sobą wszystkimi troskami i radościami. Przenikliwa natura Matyldy prowadzi do odkrycia niezwykłego sekretu, który na zawsze zmieni życie kilku osób.
Edyta Świętek przenosi nas do świata, w którym pochodzenie stawiano na pierwszym miejscu, a za rodzinne tajemnice oddawano życie. W tej opowieści odnajdziecie swoje historie, walkę o szczęście, spełnienie i poszukiwanie własnej tożsamości.
Edyta Świętek to autorka wielu popularnych powieści obyczajowo-społecznych, z wątkami historycznymi i zagadkami kryminalnymi. W swoich książkach chętnie skupia się na psychologii bohaterów, szczegółowo budując portret każdej postaci. Jej debiutem literackim była powieść „Zerwane więzi”. Przedstawione w niej zostały losy pewnej rodziny, której członkowie, na skutek wojny, zostali ze sobą rozdzieleni. Napisała: „Cienie przeszłości”, „Noc Perseidów”, „Cappuccino z cynamonem” czy „Miód na serce”. Pisarka przygotowała także kilka cykli powieściowych, w tym „Spacer Aleją Róż” („Cień burzowych chmur”, „Łąki kwitnące purpurą”, „Drzewa szumiące nadzieją”, „Szarość miejskich mgieł” i „Powiew ciepłego wiatru”) czy „Grzechy młodości” („Rzeka kłamstw”, „Echa niewierności”, „Cień zbrodni”, „Szczyty chciwości” i „Pokłosie przekleństwa”).
We wtorek, 21 lutego pracownice Filii na Czarnym Potoku odwiedziły prawdziwych dinozaurowych ekspertów.
Podczas kolejnej Soboty z wyobraźnią, która odbyła się 18 lutego w filii na Czarnym Potoku młodzi czytelnicy zagłębili się w koci świat.
Podczas kolejnej Soboty z wyobraźnią, która odbyła się 18 lutego w filii na Czarnym Potoku młodzi czytelnicy zagłębili się w koci świat. Wysłuchali opowiadania zatytułowanego „Dewey, najsłynniejszy kot biblioteczny świata” zaczerpniętego z książki pt. „Opowieści o kotach, które rządziły światem” autorstwa Kimberline Hamilton. Dzieci wzięły również udział w różnego rodzaju rebusach i zagadkach. Poznały wiele ciekawostek o tych wspaniałych zwierzętach. Nauczyły się także jak krok po kroku narysować koci portret. Finałem warsztatów były wspaniałe prace plastyczne, oczywiście z kotem w roli głównej.
W piątek 17 lutego odbyło się kolejne spotkanie z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej.
W piątek 17 lutego odbyło się kolejne spotkanie z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Dzieci podczas zajęć wysłuchały fragmentu książki Wojciecha Widłaka pt.: ”Dwa serca anioła”. Jest to prosta, szczera i wzruszająca książka o śmierci i życiu w której główny bohater – chłopiec o imieniu Romek – znalazł się w szpitalu i dowiaduje się, że ma poważną wadę serca. Opowieść ta stała się pretekstem do rozmowy z dziećmi o tym, że warto dbać o swoje zdrowie a w szczególności o serce aby było ono sprawne przez długie lata.
W dniu 15.02.23. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Środy z pasjami.
W dniu 15.02.23. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Środy z pasjami. Tematem były poduszki i poszewki, małe, duże kolorowe lub jednokolorowe, kwadratowe lub o dziwnych kształtach. Korzystając z materiałów od Pani Magdaleny z Ma-Miko heartmade oraz z maszyny do szycia zakupionej przez Bibliotekę Główną w Krynicy-Zdrój w ramach powstania Klubu Kreatywności.
Podczas kilku spotkań mamy w planach uszyć poduszeczki dla dzieci w kształtach zwierzęcych, proste poszewki oraz poszewki zawierające materiały o różnorodnej strukturze oraz kolorze.