HARCE Z PUCIEM W FILII 3 NA ŹRÓDLANEJ

W dniu 28.09.23 do Filii nr 3 zawitały maluchy wraz z rodzicami na swoje pierwsze zajęcia biblioteczne. Tematem spotkania był Pucio, bohater wielu książeczek oraz gier, które bawią oraz uczą . Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Pucio mówi pierwsze słowa”, same opowiadały co dzieje się na ilustracjach. Wydawały dźwięki zwierząt występujących w książce, dzięki temu ćwiczyliśmy język jako jeden z elementów aparatu mowy. Dmuchanie baniek to również dobre ćwiczenie buzi, wraz z rodzicami dzieci intensywnie tworzyły przepiękne bańki mydlane przed siedzibą biblioteki. Na koniec spotkanie bawiliśmy się zabawkami, układaliśmy Puciowe historie, pieczątkami, a z chrupek kukurydzanych tworzyliśmy wzory.

KSIĄŻKOWE HARCE Z MALCEM, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ROŚNIEMY ZDROWO Z PUCIEM- ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU „PIĄTKA”

W dniu 29.09.23 do przedszkola na Źródlanej zawędrował Pucio, mały chłopczyk będący głównym bohaterem serii dla dzieci, która uczy oraz bawi. Tematem zajęć było : co i jak robić żeby rosnąc i być zdrowym, a z pomocą przyszła książeczka pt. „Pucio rośnie zdrowo”. Dzieci wraz z Puciem wymieniały czynności związane z pobudką, posiłkami, spędzeniem aktywnie dnia. Rozpoznawały owoce i warzywa, nasze polskie oraz egzotyczne, a na koniec zajęć układaliśmy puciowe historyjki.

KSIĄŻKOWE HARCE Z MALCEM, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Puciowe harce z malcem w Tyliczu – Pucio w mieście

29 września w tylickiej bibliotece odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Puciowe harce z malcem” skierowane do najmłodszych dzieci wraz z ich opiekunami. Tym razem wnętrze naszej biblioteki zmieniło się w gwarne miasto pełne różnego rodzaju sklepów, placówek kulturalnych, targu, a nawet małego placu budowy, gdzie maluchy wznosiły własne konstrukcje budowlane z precyzją nie jednego majstra. Zanim jednak wybraliśmy się z Puciem na spacer po mieście nasze maluchy otrzymały sporą dawkę wiedzy na temat tego jak bezpiecznie poruszać się po jezdni i przejściach dla pieszych. Odbyliśmy zajęcia praktyczne zwracając szczególną uwagę na kolory świateł, które zmieniały się na sygnalizatorze. Następnie zachowując zasady bezpieczeństwa udaliśmy się do kina, gdzie dzieci obejrzały bajkę wyświetlaną na projektorze. Podczas spaceru po mieście zawitaliśmy na targ, gdzie zakupiliśmy pyszne owoce.  Jednak to nie koniec atrakcji, które czekały na naszych maluchów. Każde dziecko otrzymało kucharski fartuszek, który ozdobiło przy pomocy swojej mamy. Wyposażeni w kolorowe arcydzieła – fartuszki i przyniesione owoce z targu przystąpiliśmy do wykonywania zdrowej sałatki owocowej, która zaspokoiła podniebienia zarówno naszych maluchów jak i Pucia.

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury     

 

 

 

Pucio w mieście czyli Puciowa akademia dla najmłodszych w Tyliczu

29 września w tylickiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Puciowa akademia dla najmłodszych”, tym razem wraz z Puciem i jego rodziną wybraliśmy się na spacer po mieście. W zajęciach wzięły udział przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Tyliczu. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie sprawunki możemy załatwić w supermarkecie, kwiaciarni, piekarni, sklepie zoologicznym itp. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była wizyta Panów z krynickiej Straży Miejskiej, którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazali przedszkolakom zarówno dużą dawkę wiedzy teoretycznej jaki i praktyczne umiejętności poruszania się po jezdni i przejściach dla pieszych. Na koniec naszych zajęć przedszkolaki zbudowały własne miasto pełne gwarnych ulic, skrzyżowań i ogromnych budynków.

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Spotkanie z Puciem w przedszkolu w Bereście

Na dzisiejszych zajęciach przedszkolaki poznały książkowego bohatera Pucia, który bawi i uczy. Przygoda z „Puciem” to doskonały sposób na wspieranie rozwoju mowy dzięki czemu dwulatek zaczyna łączyć słowa i posługiwać się prostymi zdaniami, natomiast dla starszaków książki z tej serii będą wspaniałym materiałem do prób samodzielnego czytania. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci dokładnie przyjrzały się jak wygląda dzień Pucia. Wspólnie z bohaterem zrobiliśmy wszystkim śpiochom pobudkę, ubraliśmy się, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy do przedszkola gdzie czekały na nas zabawy, zabawki i zadanie od Misi…

Z książką do przedszkola wybrała się Filia1

W czwartek, 28 września bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku złożyły wizytę w Niepublicznym Przedszkolu „Przystań” po to aby wspólnie z dziećmi powspominać wakacyjne wyprawy. Dzieciaki odgadywały morskie zagadki, wzięły udział w leśnych zabawach oraz wybrały się na górska wycieczkę. Po trudach letnich wędrówek przedszkolaki odpocząć mogły słuchając książki pt. „Feluś i Gucio idą do przedszkola” autorstwa Katarzyny Kozłowskiej.

 

Witajcie przedszkolaki – spotkanie czytelnicze w Ochronce.

W poniedziałek, 25 września bibliotekarki z Filii1 złożyły wizytę w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP W Krynicy – Zdroju, wznawiając tym samym cykl spotkań, który nosi tytuł „Przedpołudnie z książką”. Dzieci miały okazję przeżyć jeszcze raz wakacyjne przygody. Wyruszyły, więc na wycieczkę w góry, do lasu oraz nad morzę po to, aby w końcu wylądować w przedszkolu – miejscu przyjaznym wszystkim dzieciom. Tutaj czeka ich przecież także dużo ciekawych przygód, miłych niespodzianek oraz możliwość nauczenia się wiele nowych i przydatnych rzeczy. Dzięki książce pt. „Tupcio Chrupcio, przedszkolak na medal” dzieci dowiedziały się, że przedszkole to miejsce, w którym nie można się nudzić.

Wspominamy Wakacje – Sobota z Wyobraźnią w Filii1

Wakacje niestety dobiegły końca.
Dzieci wróciły już do szkół a co za tym idzie do swych obowiązków i zadań. W pamięci jednak ciągle jeszcze wracają miłe, wakacyjne chwile, ciepłe słoneczko, zapach morza, smak pysznych lodów… Pierwsze powakacyjne, sobotnie zajęcia, które odbyły się 23 września w Filii na Czarnym Potoku upłynęły na wspominaniu właśnie. Jeszcze raz na chwilę wszyscy przenieśli się bowiem do tego wspaniałego letniego czasu a aby wszystko utrwalić stworzyli sobie swoje osobiste tablice wspomnień wykonane metodą kolaż.