ładowanie

UWAGA!

Informujemy, że w dniach:

 1 maja (czwartek) – 3 maja (sobota) 2025 r.

 wszystkie biblioteki na terenie Miasta i Gminy Krynicy-Zdroju będą NIECZYNNE.

Ponadto, w związku z wyjazdem pracowników na Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Starym Sączudnia 8 maja 2025 r. (czwartek) biblioteki również pozostaną ZAMKNIĘTE.

Przypominamy, że zwrotu książek można dokonywać za pomocą wrzutni znajdującej się w książkomacie przed budynkiem biblioteki przy ul. Szkolnej 3.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Krynicki Szlak Ceramiki Architektonicznej

Stowarzyszenie Miłośników Krynicy działające przy Bibliotece Publicznej przygotowało w 2024 r. mini przewodnik po zachowanych zabytkach ceramiki architektonicznej, które możemy odnaleźć na elewacjach lub w wnętrzach krynickich obiektów i budynków. Powstały w latach PRL, głównie w znanej fabryce ceramiki w Łysej Górze. Dzisiaj docenia się ich wartość artystyczną i dekoracyjną, co opisała m. in. w swojej książce „Kolor i blask. Ceramika artystyczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce do 1945 r.” Bożena Kostuch.

Krynicki Szlak Ceramiki Architektonicznej to propozycja swego rodzaju atrakcji turystycznej - obejrzenia ciekawych dekoracji, na które być może wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.

Przewodnik powstał przy współpracy z Biblioteką Publiczną, w ramach projektu „Krynica atrakcyjna wczoraj i dziś”, dofinansowanego ze środków Gminy Krynicy – Zdroju. Autorem zdjęć jest Sławomir Kubas, tekst opracowała Zyta Turek, a prezentację przygotowała Magdalena Krzeszowska.

Kliknij poniższy obrazek, by obejrzeć przewodnik:

Krynicki Szlak Ceramiki Arch do linku

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zamknij
idź do początku strony