Ja to ja, ty to ty…

Dnia 13 lutego w Niepublicznym Przedszkolu z oddziałami integracyjnymi „Piątka” na ul. Źródlanej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków. Tym razem podczas zajęć towarzyszyła nam książka pani Ewy Bukowskiej pt. :”Ja to ja, ty to ty”. Bohaterką bajki jest Żyrafa, która po raz pierwszy idzie do szkoły. Poznaje tam Koliberka, Małpę i Słonia, którzy tak jak ona są ciekawi świata. Niestety ich nauczycielka Surykatka strofuje swoich uczniów i poucza ich, że nie można bujać w obłokach i patrzeć w niebo, bo tylko na ziemi można znaleźć szczęście. Następnego dnia pani Surykatka zabiera zwierzaki na spacer do lasu, gdzie wybucha pożar. Tylko dzięki uwadze Żyrafy, która odważyła się popatrzeć ponad drzewa udaje im się cało wyjść z opresji. Po tym wydarzeniu Surykatka przeprasza Źyrafę i stwierdza, że jednak warto oglądać świat z różnych stron i być sobą. Podczas czytania dzieci bardzo ładnie odpowiadały na pytania i brały aktywny udział w dyskusji na temat książki. Razem doszliśmy do wniosku, że warto być sobą w każdej sytuacji, bo każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Następnie dzieci z radością wzięły udział w porannej gimnastyce i zabawach takich jak „Serce przyjaźni” i „Strażnik”. Na zakończenie naszego spotkania każdy otrzymał słodki upominek za wzorowy udział w zajęciach.

jatoja