Ach te emocje! Zajęcia w filii na Czarnym Potoku

Emocje towarzyszą nam bez przerwy; są z nami w każdej chwili życia, choć nie zawsze je dostrzegamy. Wpływają na zachowania, jak żyjemy, jakie interakcje podejmujemy, na nasze postrzeganie, ale też na to, jak inni nas widzą. Trudno jest nam je czasami okazać i nazwać.
Podczas dzisiejszych zajęć, które odbyły się w filii na Czarnym Potoku zajęto się właśnie emocjami . Staraliśmy się pokazać dzieciom jak można sobie z mini radzić w jaki sposób ze sobą rozmawiać aby się nie ranić. Nasi młodzi czytelnicy wysłuchali historię o przyjaźni ślimaka i żółwia. Ślimak zarzucił swemu przyjacielowi zdradę i w nieładny sposób mu o tym powiedział. Dzięki cierpliwości i empatii żółwik udowodnił jednak ślimakowi, że jego przyjaźń jest szczera i prawdziwa.
Na przykładzie tej krótkiej opowiastki zastanowiliśmy się jak można w sposób delikatny i asertywny powiedzieć komuś innemu o swoich uczuciach. Warto jest przecież rozmawiać a na pewno warto jest walczyć o prawdziwą przyjaźń. Dzieci odegrały różnego rodzaju scenki podczas których musiały znaleźć wyjście z trudnych sytuacji takich jak np. zdrada sekretu, grały w grę: odgadnij emocje, poznały również zdania dzięki którym łatwiej będzie się porozumieć podczas konfliktu. Na koniec wszyscy wykonali przepiękne letnie prace do których wykorzystali muszle, gałązki, szyszki itp.
Ach te emocje! Zajęcia w filii na Czarnym Potoku Ach te emocje! Zajęcia w filii na Czarnym Potoku Ach te emocje! Zajęcia w filii na Czarnym Potoku