Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Biblioteki Publicznej w Krynicy-Zdroju
Biblioteka Publiczna Gminy Krynicy-Zdroju zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.bibliotekakrynica.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Krynicy-Zdroju informacje, w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Magdalena Krzeszowska.
- E-mail: dyrektor@bibliotekakrynica.pl
- Telefon: +48 18 471 22 03
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Biblioteka Publiczna Gminy Krynicy-Zdroju
- Adres: ul. Szkolna 3
33-380 Krynica-Zdrój - E-mail: bp@bibliotekakrynica.pl
- Telefon: +48 18 471 22 03
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju (Centrala)
Lokal biblioteki znajduje się w wielopiętrowym, murowanym budynku byłego gimnazjum, w bocznym skrzydle, na parterze i I piętrze. Osobne wejście do biblioteki prowadzi z zewnątrz wprost do pomieszczeń bibliotecznych. Klatka schodowa i schody wewnętrzne-żelbetowe monolityczne. Ogrzewanie lokalu na bazie kotłowni gazowej dla budynku. Obiekt wyposażony w instalację wentylacyjną-grawitacyjną. W poziomie parteru znajduje się wypożyczalnia i czytelnia książek dla dorosłych, wypożyczalnia dla dzieci, strefy dostępu do komputerów dla użytkowników, toalety i pomieszczenie służbowe, natomiast w poziomie I piętra znajduje się pomieszczenie zbiorów regionalnych i pomieszczenie biurowe. Korytarz i hol wejściowy w parterze umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo. Piętro budynku jest niedostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej. W Bibliotece jest informacja w formie alfabetu Braille’a i jest dostępna pętla indukcyjna dla osób niesłyszących.
- Filia Biblioteki nr 1 – Czarny Potok
Filia Biblioteki Publicznej znajduje się w parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego, piętrowego, konstrukcji murowanej. Lokal biblioteki wyposażony w instalację wentylacyjną-grawitacyjną. Pomieszczenia w parterze umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo, natomiast nie jest on dostępny z zewnątrz dla osób niepełnosprawnych ruchowo (schody zewnętrzne+stromy podjazd nie spełniający warunków technicznych). Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej. W Bibliotece brak jest informacji w formie tyflomap i alfabetu Braille’a.
- Filia Biblioteki nr 3 – Źródlana
Filia Biblioteki Publicznej znajduje się w parterze budynku usługowego, piętrowego, konstrukcji murowanej. Lokal biblioteki wyposażony w instalację wentylacyjną-grawitacyjną. Pomieszczenia w parterze umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo. Dostąp do lokalu biblioteki z zewnątrz jest bezproblemowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej.
W Bibliotece brak jest informacji w formie tyflomap i alfabetu Braille’a.
- Filia Biblioteki – Berest
Filia Biblioteki Publicznej znajduje się w parterze budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, piętrowego, konstrukcji murowanej. Lokal biblioteki wyposażony w instalację wentylacyjną-grawitacyjną, alarmową i ewakuacyjną.Pomieszczenia w parterze umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo, dostępny jest również z zewnątrz dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poprzez pojazd z kostki betonowej. Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej. W Bibliotece brak jest informacji w formie tyflomap i alfabetu Braille’a.
- Filia Biblioteki – Tylicz
Filia Biblioteki Publicznej znajduje się na piętrze budynku Centrum Kultury, piętrowego, konstrukcji murowanej. Lokal biblioteki wyposażony w instalację wentylacyjną-grawitacyjną.Pomieszczenia biblioteki znajdujące się na piętrze umożliwiają komunikację wewnątrz lokalu i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo. Natomiast nie jest on dostępny z zewnątrz dla osób niepełnosprawnych ruchowo. (brak podjazdu, schody zewnętrzne+wewnętrzna klatka schodowa na piętro składająca się z 3 biegów, 3 spoczników i 22 stopni)Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej. W Bibliotece brak jest informacji w formie tyflomap i alfabetu Braille’a.