Andrzej Meller w bibliotece w Tyliczu

W dniu 27.09.2017 w bibliotece w Tyliczu odbyło się spotkanie autorskie z  Andrzejem Mellerem, pisarzem, podróżnikiem i reporterem wojennym. Autor prowadzi bardzo ciekawe życie, od 17 lat jest w ciągłej drodze, ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui. Obecnie pracuje jako przewodnik wycieczek od Kaukazu po Daleki Wschód. Jest autorek trzech książek : „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga zenga czyli jak szczury zjadły króla Afryki” oraz najnowszej „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”. Na spotkaniu autor pokazał wiele kolorowych zdjęć, na których można było zobaczyć ogromną różnice kulturowe oraz obyczajowe Wietnamczyków. Po prezentacji można było zakupić najnowszą książkę Andrzeja Mellera wraz z autografem.

W spotkaniu wzięli udział członkowie klubu DKK z Krynicy-Zdroju oraz mieszkańcy Tylicza.

Spotkanie odbyło się dzięki Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu, która realizując projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo Dla Książki - Poznaj żywego pisarz – zorganizowała  30 spotkań autorskich promujących czytelnictwo i rozwijających wiedzę w Bibliotekach Publicznych powiatu nowosądeckiego.

meller1