Bajkowe popołudnie w bibliotece w Bereście

W tym tygodniu w czasie naszego „Bajkowego popołudnia” obracaliśmy się wokół tematu walentynek. Najpierw jak zwykle wspólnie odczytaliśmy bajkę, dziś miała tytuł: „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”. Jej bohaterowie Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zajączek opowiadają sobie o tym jak bardzo się kochają. Swoimi porównaniami próbują zmierzyć ogrom swej miłości, jednak nie jest to łatwe, bo żadne porównanie nie jest w stanie wystarczająco dokładnie opisać ich uczucia. Jednak nie rezygnują, bo uważają że zawsze warto próbować mówić osobom, na których nam zależy co do nich czujemy. Dzieciom ta historia bardzo się spodobała. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły następnie do części warsztatowej naszego spotkania. Dziś wykonywaliśmy walentynkowe wianuszki z serc, które można zawiesić na ścianie. Dzieci od samego początku bardzo się starały, gdyż wiedziały już komu podarują taką właśnie walentynkę.