„Co w trawie piszczy i bzyczy? – Leśne owady i ich obyczaje”

We wtorek 19 lipca tematem naszych wakacyjnych warsztatów w bibliotece w Bereście byli najmniejsi, ale za to najliczniejsi mieszkańcy naszej planety, czyli Owady. Podczas spotkania przeczytaliśmy wspólnie dwie bardzo ciekawe książki: „Zawodowcy w świecie zwierząt” oraz „Co robią pająki?”. Oprócz tego poznaliśmy również wiele niesamowitych ciekawostek na temat tych niezwykłych bezkręgowców. Oto kilka szokujących faktów: karaluch może żyć trzy tygodnie bez głowy, ślimaki mogą spać trzy lata bez jedzenia, na jednym kilometrze kwadratowym dżungli, jest więcej owadów niż ludzi na całej ziemi, a gdyby połączyć wagę samych tylko mrówek, będzie ona większa niż wszystkich ludzi na świecie razem wziętych. I na końcu najważniejszy: komary wolą blondynki… kąsać oczywiście. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym iż osoby z jasną karnacją, mają we krwi mniej witaminy B, której to nasi skrzydlaci oprawcy nie lubią. Przyswojoną teorię wykorzystaliśmy od razu w praktyce rozwiązując tematyczne zagadki, wykreślanki, a także biorąc aktywnie i ochoczo udział w kulminacyjnym punkcie programu, czyli w przyrodniczych kalamburach. Na zakończenie dzięki naszym nieprzeciętnym manualnym zdolnością zamieniliśmy rolki papieru w kolorowe motylki, osy, pszczółki i biedronki. Do zobaczenia!

„Co w trawie piszczy i bzyczy? – Leśne owady i ich obyczaje” „Co w trawie piszczy i bzyczy? – Leśne owady i ich obyczaje” „Co w trawie piszczy i bzyczy? – Leśne owady i ich obyczaje”