Czwarta klasa poznaje Pana Kuleczkę

Dnia 8 czerwca Biblioteka na Czarnym Potoku gościła uczniów klasy czwartej wraz z e swą wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy - Zdroju. Młodzi czytelnicy wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w ramach projektu Partnerstwo dla książki Ja/Ty/My/Czytamy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Czwartoklasiści wysłuchali opowiadania pt. Bagaż z książki Pan Kuleczka - Dom. Główni bohaterowie czyli Pies Pypeć, kaczka Katastrofa oraz mucha Bzyk Bzyk pakują się na wakacyjny wyjazd. Planują zabranie wielu rzeczy, mniej lub bardziej potrzebnych. Na szczęście mądry Pan Kuleczka naprowadza umiejętnie swoje zwierzaki, na to co jest naprawdę ważne do zabrania aby każdy wyjazd można było zaliczyć do udanych. Powyższa historia stała się świetnym tematem do rozmowy o tym co jest naprawdę istotne. Dzieciaki doszły do wspólnego wniosku że niezbędne jest przede wszystkim rozmowa, miłe towarzystwo i bycie razem a nie rzeczy materialne. Podczas warsztatów uczniowie musieli również  spakować prawidłowo walizkę na wakacje, wzięli udział w ruchowej zabawie" Ślepiec", której celem było przeprowadzenie kolegi lub koleżanki po torze z przeszkodami z czego jedno z dzieci miało zawiązane oczy a drugie dziecko czyli przewodnik, posługiwało się jedynie dotykiem bez słów. W zabawie ogromną rolę odegrało zaufanie. Na koniec każdy z uczestników narysował jedną rzecz dla siebie najważniejszą, którą chciałby ze zabrać w podróż zwaną życiem. Często była to rodzina, ukochany zwierzak lub przedmioty związane z życiem codziennym np. telefon.

Czwarta klasa poznaje Pana Kuleczkę Czwarta klasa poznaje Pana Kuleczkę Czwarta klasa poznaje Pana Kuleczkę