Czy dźwięk może boleć? - zajęcia feryjne Filii na Czarnym Potoku

Szkoła na Dobrej to zwyczajna podstawówka, ale jest to również miejsce pełne radości i śmiechu, gdzie każdy czuje się dobrze. Pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi, a nauczyciele są przyjaźni i chętnie pomagają swoim uczniom. Chociaż problemy, z którymi się spotykają są czasem bardzo trudne. Innymi słowy jest to szkoła marzeń. Do takiej szkoły przybywa pewnego dnia Tymek, nowy uczeń chory na nieznaną wszystkim chorobę - MIZOFONIĘ. Dzieci dzięki modrej nauczycielce dowiadują się, co to za tajemnicza przypadłość i cała szkoła pomaga Tymkowi w tym, aby chłopiec mógł poczuć się wśród nich dobrze i komfortowo. Zmieniają dzwonek na bardziej cichu i przyjemny dla ucha, starają się unikać głośnego hałasu.  Dzieci z Filii 1 podczas feryjnych zajęć mogły się dziś przenieść do krainy dźwięku. Młodzi czytelnicy po wysłuchaniu ciekawej i pouczającej historii pt. "Szkoła na Dobrej" autorstwa Joanny Olech dowiedzieli się, co to jest Mizofonia. Wymyślili różne dziwne choroby takie jak np. Sprzątus Bulus Głowós czy Mizotestofonia oraz sposoby ich wyleczenia. Wsłuchiwali się w miłe i niemiłe dźwięki stwierdzając, że niektóre z nich mogą naprawdę boleć. Świetną zabawą okazało się ćwiczenie z muzykoterapii polegające na malowaniu muzyki dwoma rękami, ale z zamkniętymi oczami. Na koniec wszyscy wykonali papierowe wersje książkowej szczurzycy Penelopy, przyjaciółki Tymka, jednego z bohaterów opowieści.

Czy dźwięk może boleć? - zajęcia feryjne Filii na Czarnym Potoku Czy dźwięk może boleć? - zajęcia feryjne Filii na Czarnym Potoku Czy dźwięk może boleć? - zajęcia feryjne Filii na Czarnym Potoku