„Dobre leśne wychowanie, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w lesie”.

W czwartek 14 lipca do biblioteki w Bereście zawitał gość specjalny - leśniczy z Nadleśnictwa Nawojowa pan Mateusz Latoń. Powodem wizyty był temat kolejnego naszego wakacyjnego spotkania: „Dobre leśne wychowanie, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w lesie”. Pan Mateusz w bardzo ciekawy i obrazowy sposób opowiadał nam o pełnych tajemnic okolicznych lasach i ich licznych mieszkańcach. Następnie wspólnie stworzyliśmy plakat, na którym wypisaliśmy czego nie wypada, lub kategorycznie nie wolno robić podczas leśnej wycieczki. Oczywiście była też cała masa rzeczy, które robić tam można, lub nawet trzeba, na przykład obserwować przyrodę i wcinać słodkie leśne maliny. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od wspólnego czytania. Tym razem była to bajka pt. „Wielka przygoda Jeżyka”. Była też „drzewna wykreślanka” i trudny przyrodniczy szyfrogram. Na końcu pan Mateusz miał dla wszystkich uczestników nie lada niespodziankę – piękne pamiątkowe leśne albumy i malutkie słodkie co nie co. Bardzo mu dziękujemy i zapraszamy ponownie. Do zobaczenia!

„Dobre leśne wychowanie, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w lesie”. „Dobre leśne wychowanie, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w lesie”. „Dobre leśne wychowanie, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w lesie”.