Drugi tydzień ferii w Tyliczu

Drugi tydzień ferii w Tyliczu upłynął nam na poznawaniu krajów skandynawskich. W poniedziałek poznaliśmy Islandię. Dzieci miały wykonać pracę, co wg nich przedstawia mapa Islandii. Dodatkowo uczestnicy wykonali domki z papieru, oraz portret „Maskonura”  sympatycznego i zabawnego ptaszka, który jest wizytówka Islandii. Jego wygląd zewnętrzny,  sylwetka z zaokrągloną dużą głową i krótkimi czerwonymi nogami, sprawia, że nazwa łacińska maskonura określa go jako "braciszka arktycznego". We wtorek zgłębialiśmy wiedzę na temat Szwecji. Przeczytaliśmy fragment książki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren  „Dzieci z Bullerbyn”. Na koniec wykonaliśmy przepiękne skrzaty. W środę towarzyszyły nam sympatyczne trolle znane czytelnikom na całym świecie jako  Muminki.  Po odczytaniu fragmentu książki , dzieci wykonały zimowy krajobraz.  W czwartek wszystkie dzieci udały się na seans kinowy „Gnomy rozrabiają”, po którym dzieci stworzyły fantastyczne prace – Stworki występujące w filmie.  Natomiast w piątek razem ze zwariowana bohaterka Pipi Ponczoszanką, przeczytaliśmy fragment jej przygód i wykonaliśmy przepiękne portrety naszej szalonej postaci.

i5 2 tydz