Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu

25 lutego Biblioteka w Tyliczu oraz Świetlica „Przystań” zorganizowały zajęcia z okazji „Dnia Dinozaura” połączone z DKK dla grupy przedszkolaków z miejscowej ochronki.

Na początku tradycyjnie dzieci wysłuchały bajki tym razem była to książka autorstwa Matta Robertsona pt. „Dinozaury kontra ludzie” ta pięknie ilustrowana i zabawna książka opowiadała o przygodach dinozaura Dextera i jaskiniowej dziewczynki Perełki, których z pozoru niemożliwa przyjaźń w obliczu katastrofy stała się zaczątkiem czegoś pięknego. Otóż ludzie i dinozaury by ratować swoich bliskich  zjednoczyli się, zapomnieli o kłótniach, dotychczasowych sporach i wzajemnej niechęci. Zaczęli żyć w zgodzie akceptując innych. Po wysłuchaniu bajki i krótkiej pogawędce na temat tych prehistorycznych zwierząt przeszliśmy do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział m.in. w dinozaurowym torze przeszkód, zabawach z chustą animacyjną, tańcach i zabawach przy muzyce. Ponadto każdy z nas wymyślał swoje „dinozaurowe imię”, graliśmy w memo czy wykonaliśmy prace plastyczną przedstawiającą krainę dinozaurów metodą kolażu. Na koniec na wszystkich małych miłośników dinozaurów czekała słodka niespodzianka w postaci piniaty z cukierkami.

Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu Dzień Dinozaura i DKK w Tyliczu