Dzień Dziecka w Tyliczu

Dnia 2 czerwca na tylickim rynku można było usłyszeć najbardziej znane muzyczne przeboje dziecięce, głośne okrzyki i śmiech naszych milusińskich. Wszystko to za sprawą imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Tyliczu oraz Świetlicę „Przystań”. Uczestnikami imprezy byli najmłodsi bywalcy naszych placówek czyli przedszkolaki z Gminnego Przedszkola – SCESz w Tyliczu oraz przedszkolaki z NPSS w Tyliczu.  Motywem przewodnim naszej imprezy były „zwierzęta lasów i łąk”. Wszystkie przedszkolaki i ich rodzice wykazali się ogromną kreatywnością przygotowując piękne stroje. Dzięki czemu plac przed Wiejski Domem Kultury zaroił się od biedronek, koników polnych, pszczółek, wielobarwnych motyli, zajączków, lisków, wilków, niedźwiadków, sarenek, jelonków, jeżyków, wiewiórek a nawet myszek polnych, szczurków, żabek czy bocianów. Dla wszystkich dzieci z okazji ich święta przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji m.in.: zabawy przy skocznej muzyce, malowanie twarzy, kalambury, malowanie na streczu, rozgrywki sportowe itp. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały kolorowe bransoletki i zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Paniom przedszkolankom wręczono drobne upominki, które na pewno przydadzą się podczas pracy  w przedszkolu. Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom, przedszkolakom i nauczycielom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agaty Broniszewskiej z Centrum Kultury za pomoc w wykonaniu dekoracji i malowanie twarzy.