Dzień Postaci z Bajek w Tyliczu

15 listopada Biblioteka Publiczna w Tyliczu we współpracy z Świetlicą „Przystań” zorganizowały zabawę dla kl. II SCESZ w Tyliczu z okazji jednego z najsympatyczniejszych świąt, a mianowicie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Baśnie oraz bajki pełne są fantastycznych przygód, wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności losu, by znowu na świecie zapanowało dobro. Postacie z bajek niejednokrotnie stają się dla dzieci bliskimi przyjaciółmi, pomagają im w przezwyciężaniu wielu barier, własnych słabości i towarzyszą im przez wiele lat. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci, i to właśnie te ostatnie towarzyszyły nam podczas wspólnej zabawy. Kolejne przytaczane opowieści stawały się inspiracją do przeróżnych zabaw i konkurencji sportowych. Uczestnicy naszych zajęć m.in. wcielili się w rolę, bohaterskich rycerzy, którzy za pomocą zmysłu dotyku musieli rozpoznać i nazwać przedmiot umieszczony w czarodziejskim pudle, a następnie odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany rekwizyt. Po podaniu poprawnej odpowiedzi zła czarownica musiała uwolnić kolejne przetrzymywane przez siebie bajkowe postacie. Następnie nasi mali bohaterowie musieli pomóc Kopciuszkowi w rozdzielaniu ziarenek grochu i fasoli oraz toczeniu dyni na czas, aby jak najszybciej dobra wróżka mogła ją zamienić w karocę, która zawiezie Kopciuszka na bal. Wraz z Czerwonym Kapturkiem i snutej przez Panią wychowawczynię opowieści dzieci musiały jak najszybciej zanieść lekarstwa do chorej babci. Podczas zabawy w „opadającą kurtynę” przekonaliśmy się jak dobrze znamy swoje imiona, a w trakcie tańca z miotłą sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat różnych bajek i baśni. Na zakończenie naszego spotkania nie zabrakło pracy plastycznej i słodkiej niespodzianki.

Dzień Postaci z Bajek w Tyliczu Dzień Postaci z Bajek w Tyliczu Dzień Postaci z Bajek w Tyliczu