DZIEŃ WŁOSKI W FILII NA CZARNYM POTOKU

Tym razem podczas naszych bibliotecznych podroży wyruszyliśmy do słonecznych Włoch. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tego kraju. Wysłuchały wiersza pt. "Poznajemy Włochy" autorstwa I. Oniszczuk. Poćwiczyły włoskie słówka, zabawiły się w kolorową pizze oraz w zabawy w jakie bawią się włoskie dzieci: np. zabawa pod nazwą "szkoła". Polega ona na podrzucaniu i łapaniu piłki przy przestrzeganiu określonych zasad np.: podrzucamy piłkę i klaszczemy przed sobą i za sobą, podrzucamy jednocześnie obracamy się wokół własnej osi itp. Fajną grą okazały się drużynowe zawody w łowieniu makaronu na rurkę. Jak na prawdziwy dzień włoski przystało wszyscy uczestnicy zajęć wykonali piękne makaronowe obrazki. Przez całe zajęcia towarzyszyła nam wesoła włoska muzyka.

DZIEŃ WŁOSKI W FILII NA CZARNYM POTOKU DZIEŃ WŁOSKI W FILII NA CZARNYM POTOKU DZIEŃ WŁOSKI W FILII NA CZARNYM POTOKU