Eko – sensoryczny masaż stóp na zajęciach w Bereście

We wtorek 10 sierpnia dzieci z Berestu ponownie odwiedziły bibliotekę, aby wziąć udział w wakacyjnych warsztatach „Bądź Eko- Kulturalny”. Tym razem dzięki książce „Śmieciogród” poznaliśmy panią Bea Johnson, której czteroosobowa rodzina przestrzegając kilku prostych ekologicznych zasad „produkuje” tylko słoik śmieci rocznie! Wiemy także kim są „Freeganie”, czyli osoby pokazujące innym jak dzielić się jedzeniem, zamiast je wyrzucać. W tym celu ci pomysłowi ludzie organizują np. „lodówki społeczne”, „jadłodzielnie” i banki żywności. Natomiast w rozdziale „Z workiem na plecach” Amerykanin Rob Greenfield przeprowadził pewien eksperyment. Przez miesiąc, normalnie żyjąc i pracując uzbierał ponad 60 kilogramów śmieci, które następnie zapakował do worków i przyczepił do własnego ciała. W ten nietypowy sposób chciał pokazać wszystkim z jakimi problemami boryka się środowisko naturalne. Po lekturze nadszedł czas na ekologiczne gry i zabawy oraz gwóźdź programu, czyli wykonanie pomysłowej „ścieżki sensorycznej”, którą na końcu każdy musiał przejść. Do zobaczenia!

Eko – sensoryczny masaż stóp na zajęciach w Bereście Eko – sensoryczny masaż stóp na zajęciach w Bereście Eko – sensoryczny masaż stóp na zajęciach w Bereście