Franklin i książka z biblioteki

W piątek, 26 kwietnia bibliotekę na Czarnym Potoku odwiedziła grupa czterolatków z Gminnego Przedszkola nr 2 "Mali Odkrywcy " w Krynicy- Zdroju. Tym razem dzieciaki świętowały z nami obchody zbliżającego się już niebawem święta wszystkich bibliotek i bibliotekarzy. To już druga grupa przedszkolna, która odwiedziła nas ostatnio po to, aby dzięki wizycie w naszej filii mieć okazję poznać prace biblioteki, zasady korzystania z księgozbioru ale przede wszystkim  chociaż troszkę zarazić się miłością do książek i do czytania.  Podczas naszego spotkania po wesołym przywitaniu dzieci wysłuchały opowieść pt. "Franklin i książka z biblioteki", później oglądały różne książki małe, duże, grube, cienkie, z dziurą i te nagrane na płytkę CD itp. Wśród zgromadzonych książek była bardzo stara - stuletnia książka, ale była też książka mocno zniszczona. Dzieci wysłuchały prośby zniszczonej książki, opowiadały jak należy dbać o książki aby jak najdłużej nam służyły. Na koniec wzięły udział w różnego rodzaju zabawach ruchowych takich jak Kostkowe tańce, spacer księżniczek i książąt z książką na głowie oraz naprawiały pomylone tytuły bajek i odpowiadały na pytania w bibliotecznym quizie. W nagrodę wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane naklejkami, zakładkami oraz kolorowankami.

Franklin i książka z biblioteki Franklin i książka z biblioteki Franklin i książka z biblioteki