Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Gdybym był dorosły - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na naszych styczniowych spotkaniach DKK dla przedszkolaków, wszystkie trzy grupy zapoznały się z bajką pt. „Gdybym był dorosły”. Bajka bardzo podobała się dzieciom, słuchały jej z wielką uwagą, przerywaną niekiedy wybuchami śmiechu. Nasz bohater najpierw zastanawiał się nad tym dlaczego dorośli ciągle czegoś dzieciom zakazują, albo ciągle czegoś chcą. On sam stwierdził, że byłby zupełnie innym dorosłym,  takim który pozwala dzieciom na dużo więcej swobody. W trakcie jego opowieści okazało się jednak, że pomimo wielu ciekawych pomysłów, on również ma swoje wymagania, które niewiele różnią się od tego czego chce mama i tata. Jak sam stwierdza, pozwalałby swoim dzieciom na wiele wybryków, ale one powinny być grzeczne i go słuchać. Przedszkolaki zgodziły się, że jego pomysły choć się im podobały, nie były do końca mądre. Doszliśmy też do wniosku, że jednak lepiej jest słuchać mamy i taty, bo oni zawsze chcą dla nas dobrze. Na zakończenie zajęć każde dziecko  pokolorowało naszego bajkowego bohatera.

Gdybym był dorosły - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Gdybym był dorosły - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Gdybym był dorosły - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki