GEOLOG GÓRNICZY I SPORTOWIEC W BIBLIOTECE W TYLICZU

W dniu 30.11.2017 bibliotekę w Tyliczu odwiedził Pan Paweł i Pan Wojtek. Jeden z nich to geolog górniczy, który dzieciom z ochronki opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat wody. Jak to się dzieje, że mamy wodę w kranie, co się dzieje z padającym deszczem, oraz jak wygląda proces oczyszczania wody. Ponadto dowiedzieliśmy się ile istnieje źródeł na terenie Tylicza, czym są mofety i w jaki sposób należy oszczędzać wodę. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, same również chętnie odpowiadały. Okazało się że wiedza przedszkolaków jest bardzo bogata w informacje dotyczące wody.

Drugim bohaterem spotkania był Pan Wojtek, który jest instruktorem boksu, pływania oraz narciarstwa. Od 2009 roku regularnie biega, bierze udział w maratonach, półmaratonach, biegach górskich oraz ulicznych. W przedszkolu w Krynicy-Zdroju prowadzi Akademie Młodego Wojownika, podczas zajęć z dziećmi uczy ich zasad zdrowego trybu życia. Dzieci miały możliwość pooglądania medali oraz tabliczek z numerami. Pan Wojtek opowiedział dzieciom co należy robić aby być zdrowym i mieć dobrą kondycję, jak należy się odżywiać, zachęcał do zjadania większych ilości owoców i warzyw. Na koniec pokazał dzieciom parę ćwiczeń, które można wykonywać w domu.

Spotkanie  zostało zorganizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, organizatora konkursu" Wolontariat to mnie rusza" i wolontariuszom-pracownikom firmy Coca-Cola HBC Polska Sp. Z o.o. z Tylicza.

GEOLOG GÓRNICZY I SPORTOWIEC W BIBLIOTECE W TYLICZU GEOLOG GÓRNICZY I SPORTOWIEC W BIBLIOTECE W TYLICZU GEOLOG GÓRNICZY I SPORTOWIEC W BIBLIOTECE W TYLICZU