„Ho! Ho! Ho! Czy są tu grzeczne dzieci?!” – Mikołaj w Bereście

Na wtorek 6 grudnia z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci na całym świecie. Tego dnia każde z nich wstaje skoro świt i od razu zerka pod poduszkę, szukając prezentu od Świętego Mikołaja. Następnie jest błyskawiczne rozdarcie papieru, lub zerwanie folii i rozlegają się pełne radości i zadowolenia dziecięce okrzyki. Nie inaczej było w Bereście. Pan bibliotekarz, który tego dnia zawitał do przedszkola wysłuchał od najmłodszych jakie to super klocki, lalki, auta, gry, czy słodycze w czarodziejski sposób znalazły się dzisiaj rano w ich posiadaniu. Na pytanie, czy byli grzeczni, dzieci momentalnie i bez mrugnięcia okiem, stwierdziły, że  ależ oczywiście, jakżeby inaczej? Po tym krótkim wywiadzie, w nawiązaniu do świątecznego dnia przeczytaliśmy piękną bajkę pt. „Opowieść o prawdziwym świętym Mikołaju” oraz śmieszny wiersz pt. „Jak bałwanek został optymistą”. Następnie każdy sprawnie pokonał „Zimowy tor przeszkód” i odpowiedział na zagadki przygotowane przez renifera Rudolfa. Na końcu przedszkolaki wykonały jeszcze piękne mikołajowe portrety, za co w nagrodę otrzymały przysłane przez Mikołaja słodkie niespodzianki. Ho! Ho! Ho! Do zobaczenia!

„Ho! Ho! Ho! Czy są tu grzeczne dzieci?!” – Mikołaj w Bereście „Ho! Ho! Ho! Czy są tu grzeczne dzieci?!” – Mikołaj w Bereście „Ho! Ho! Ho! Czy są tu grzeczne dzieci?!” – Mikołaj w Bereście