III Miejsce w ogólnopolskim konkursie „Czytam Sobie 10 lat”

Biblioteka Filia w Tyliczu zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie w ramach programu „Czytam Sobie 10 lat”. Zadaniem uczestników programu było przeprowadzenie zajęć na podstawie trzech scenariuszy stworzonych w oparciu o książki z serii „Czytam sobie”. Ważnym elementem przeprowadzanych zajęć i warsztatów było głośne czytanie - przez bibliotekarzy bądź uczestników  -książek będących inspiracją i wstępem do dalszych aktywności. Za pomocą różnorodnych ćwiczeń, zabaw, prac plastycznych dzieci  kształtowały zarówno umiejętności efektywnego czytania, jak również wzbogaciły swoją wiedzę m.in. na temat: kosmosu, ochrony środowiska, zasobów wodnych itp.

Książki z serii „Czytam sobie” stanowią wsparcie dla najmłodszych czytelników, którzy stawiają pierwsze kroki w procesie nauki czytania i przeprowadzają dzieci  poprzez kolejne jego etapy, tak, aby w efekcie stały się on miłośnikami książek. Tym bardziej cieszy nas fakt, że dzięki wygranej tylicka biblioteka wzbogaciła się o kolejne egzemplarze książek z tej serii, które będzie mogła oferować młodym czytelnikom. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Barbara Konieczny pracownica filii w Tyliczu.