Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Joanna Krzyżanek w bibliotece w Tyliczu

W dniu 03.10.2017 w bibliotece w Tyliczu odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek, autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci. Pani Joanna oprócz pisania wspaniałych książek prowadzi warsztaty literackie, plastyczne, teatralne, kulinarne a także ortograficzne i gramatyczne dla dzieci. Promuje czytanie oraz naukę poprzez zabawę oraz własne doświadczenie. Stworzyła ciekawe postacie: Cecylka Knedelek, która uczy dzieci dobrego zachowania oraz jak zrobić potrawy o bardzo ciekawych nazwach takich jak : bezowe owieczki czyli chmurki na talerzyku, kluseczki z deseczki, brzoskwiniowe słoneczniki, nadziewane pomidory czyli czerwone kapelusze, jeżynowe ptasie mleczko, różową piankę czy piegowate babeczki. Lamelia Szczęśliwa to osoba, która uwielbia ortografię, gramatykę i dobrą kuchnię a obok pojawia się Kura Adela ucząca dzieci liter. Ciekawym bohaterem jest Emilian Apla właściciel pachnącej biblioteki, który codziennie czyta dzieciom książki pachnące czekoladą, truskawkami lub cytryną. Dodatkową atrakcją spotkania były warsztaty plastyczne przeprowadzone przez Panią Joannę, na których dzieci robiły zakładki myszki. Był też czas przeznaczony na wspólną dyskusję podczas, której dzieci chętnie zadawały pytania oraz same opowiadały o swoim przygodach i doświadczeniach z ulubiona książką. Pani Joasia zauroczyła uczestników ciepłem, energią i entuzjazmem z jakim mówiła o pisaniu, książkach, życiu i wolontariacie. Na koniec  młodzi czytelnicy otrzymali również coś dla ciała czyli wafelki, soczki oraz ciasteczko z wróżbą. Podsumowaniem spotkania było tradycyjne rozdanie autografów na zakładkach wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo.

Spotkanie odbyło się dzięki Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu, która realizując projekt, dofinansowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo Dla Książki „Po górach z mistrzem pióra” - zorganizowała 25 spotkań autorskich promujących czytelnictwo i rozwijających wiedzę w bibliotekach publicznych powiatu nowosądeckiego.

JK2