Kocia sobota z wyobraźnia w Filii na Czarnym Potoku

Kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie – wciąż nieco dziki, chadzający własnymi drogami, obdarzony taką samą gracją jak wielkie kotowate, żyjące na afrykańskich sawannach, ale jednocześnie dostępny, przyjacielski, pozwalający podrapać się za uchem.

Kotki to bardzo miłe zwierzaki lubiane przez wielu ludzi. Są bohaterami różnych bajek, opowieści czy filmów. Podczas sobotnich warsztatów nasi młodzi czytelnicy odkryli kocie tajemnice, poznali koci język za sprawą opowiadania zaczerpniętego z książki "Zwierzo-objasniarka wynalazek, który zmienił świat" autorstwa Sergio Olivotti. Rozwiązali specjalny test "Koci bohater" rozpoznając koty i dopasowując je do odpowiedniej bajki. Poznali również mało znanych reprezentantów kociej rodziny. Na koniec wszyscy wykonali kotki z papierowych torebek oraz zamiauczeli koci "Sto lat" wszystkim kotkom, zarówno tym domowym jak i tym żyjącym na wolności.

Kocia sobota z wyobraźnia w Filii na Czarnym Potoku Kocia sobota z wyobraźnia w Filii na Czarnym Potoku Kocia sobota z wyobraźnia w Filii na Czarnym Potoku