Kreatywne czwartki w filii na Źródalnej

Dnia 4 maja w Bibliotece na Źródlanej nasi najmłodsi czytelnicy spotkali się na kolejnych zajęciach literacko-plastycznych z cyklu „Kreatywne czwartki”. Podczas spotkania towarzyszyła nam książka pt. „Wyprawa pontonem”. Główną bohaterką jest znana i lubiana przez wszystkie dzieci Martynka, która wraz ze swoim kuzynem Frankiem przeżywa wiele fantastycznych przygód. Tym razem dzieci samotnie udały się na wyprawę nad młyn oraz „tajemniczą” wyspę. Niestety wycieczka nie była do końca przemyślana, gdyż nasi bohaterowie nie wzięli ze sobą prowiantu, mało tego mieli problem z powrotem do domu. Na szczęście z pomocą przychodzi im tata Franka. Po omówieniu książeczki z entuzjazmem przystąpiliśmy do wykonania oryginalnych i pięknych „Skarpeciaków” J Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć małych słodkości. Kolejne zajęcia już 25 maja. Zapraszamy!