Książkowi odkrywcy. Rodzina jest siłą.

Każdy przedszkolak o tym wie, że rodzina to coś bardzo ważnego. We wtorek, 2 listopada bibliotekarki z Filii 1 wybrały się z wizytą do Gminnego Przedszkola nr 2 " Mali Odkrywcy " w Krynicy- Zdroju, a dokładnie do grupy pięciolatków po to aby wspólnie porozmawiać o tym co to jest rodzina i kto ją tworzy.
Dzieci wysłuchały wesołą historyjkę pt."Jakie to szczęście, że cię znalazłem" autorstwa Guido van Genechten. Jest to książeczka o zajączku, który wygląda jak zajączek. Ma długie uszy, długie łapy i całymi godzinami skacze po polach i lasach. Jednak wszystko co ważne (na przykład swoje ulubione marchewki) odkrywa za pomocą węchu. Któregoś dnia jego nos doprowadza go do całkiem nowego zapachu. To śliczna zajęczyca Zuzia która również przepada za słodkimi marchewkami. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, a królik przekonuje się, że dobrze jest słuchać własnego nosa bo dzięki niemu można stworzyć wspaniałą i szczęśliwą rodzinkę. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć również wielu zabawach, które dla nich przygotowaliśmy. Był to np. masażyk pleców zatytułowany "W mojej rodzinie", układały rodzinne puzzle, zastanawiały się kto jaką rolę odgrywa w rodzinie i jak się nazywają jej poszczególni członkowie, odtańczyły również wspólny taniec przytulaniec dzieląc się radością. Nie obyło się bez zadania plastycznego, tym razem przedszkolaki wykonały piękne portery swoich rodzin.
Książkowi odkrywcy. Rodzina jest siłą. Książkowi odkrywcy. Rodzina jest siłą. Książkowi odkrywcy. Rodzina jest siłą. Książkowi odkrywcy. Rodzina jest siłą.