Książkowi odkrywcy poznają dzikie zwierzęta

Bycie Tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie Tygrysem staje się wprost… magiczne.
O tym co tygrysy robią nocą oraz wiele innych ciekawych rzeczy dowiedziały się nasze zaprzyjaźnione przedszkolaki z przedszkola "Mali Odkrywcy" do których dzisiaj wybrała się z wizytą filia z Czarnego Potoku.
Na początku dzikich zajęć dzieci wysłuchały zabawną książkę zatytułowaną: "Być jak tygrys" autorstwa Przemysława Wechterowicza. Następnie wzięły udział w wielu zabawach, takich jak np. spacer po niebezpiecznej dżungli, odgadywanie zwierząt po odgłosach. Pomogły również małym zwierzaczkom odnaleźć rodzica a także wykonały wesołe, papierowe żyrafy.

Na koniec na bibliotekarki z Filii 1 czekała prawdziwa niespodzianka, a mianowicie ogromne przytulasy, bo przecież dzisiaj wypada bardzo ważne święto. Pierwszego marca obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy.

Książkowi odkrywcy poznają dzikie zwierzęta Książkowi odkrywcy poznają dzikie zwierzęta Książkowi odkrywcy poznają dzikie zwierzęta