MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ W FILII NA CZARNYM POTOKU

W sobotę 23 września odbyły się w bibliotece na Czarnym Potoku, warsztaty literacko - plastyczne których gościem  była sympatyczna ryjówka Florentyna- bohaterka cyklu książek autorstwa pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Florka to bardzo wesoła i radosna postać. Pisze ona swój pamiętnik, w którym opisuje świat z perspektywy dziecka. Trapią ją różne rzeczy takie jakie trapią wszystkie dzieci na świecie czyli na przykład: dlaczego rodzice się kłócą a później godzą, jak znaleźć prawdziwych przyjaciół, co porabia wiatr jak nie wieje lub Kim lub czym jest ten okropny Bałagan, przez którego dziewczynka nie może znaleźć ukochanego pluszowego kotka Rysia? Nasze pierwsze zajęcia miały na celu zapoznanie się z Florką. Dzieci wysłuchały więc fragmentów książki pt. "Florka z pamiętnika ryjówki" oraz wykonały dla niej piękne kreacje. Każda sukienka zachwyca kolorami i oryginalnością, stanowić może inspiracje dla Florki przy doborze ubiorów na różne okazje ;) Ryjówka towarzyszyła nam podczas całych zajęć. Zdążyła nawet zagrać w "wygibajtusa". Na podstawie bestsellerowych książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel o sympatycznej ryjówce Florce powstał animowany serial „Pamiętnik Florki”, który liczy kilkadziesiąt odcinków. To pierwsza tak duża polska produkcja od czasów „Bolka i Lolka”! Zanim Florka trafiła na ekrany telewizorów, podbiła serca czytelników, stając się najlepszą literacką przyjaciółką dzieci! Otwierająca serię książka „Florka. Z pamiętnika ryjówki” została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego, BESTSELLERek 2008).
Ryjówka Florka będzie nam towarzyszyć przez kilka najbliższych zajęć bibliotecznych, które będą odbywać się w ramach cyklu MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ i stanową część projektu „Jestem ZA/Czytany”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.
MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ W FILII NA CZARNYM POTOKU MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ W FILII NA CZARNYM POTOKU MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ W FILII NA CZARNYM POTOKU