Młodzi ornitolodzy ruszają do akcji!

W czwartek 7 lipca  bibliotekę w Bereście wypełniły ptasie trele, świergoty i trzepot skrzydeł, a z nieba posypały się kolorowe pióra. Ten pełen emocji dzień rozpoczęliśmy od wypełnionej ciekawostkami lektury pt. „Jak żyją ptaki” z której dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego nasi skrzydlaci przyjaciele mają w kościach powietrze, z jaką prędkością latają sokoły, a także kto w rodzinie strusi pełni rolę przedszkolanki (opiekuńczy tata struś). Następnie korzystając z poradnika pt. „Młody ornitolog” uczyliśmy się jak rozpoznać najczęściej spotykane u nas gatunki. Kolejną atrakcją było wysłuchanie niezwykłych ptasich śpiewów i zgadywanie kto jest ich autorem. Oczywiście były też ptasie krzyżówki i podchwytliwy quiz. Na końcu obecni na spotkaniu młodzi artyści przy pomocy m.in. pasteli olejnych i tęczowych piór, stworzyli piękne i niezwykle barwnie upierzone „rajskie ptaki”. Do zobaczenia!

Młodzi ornitolodzy ruszają do akcji! Młodzi ornitolodzy ruszają do akcji! Młodzi ornitolodzy ruszają do akcji! Młodzi ornitolodzy ruszają do akcji! Młodzi ornitolodzy ruszają do akcji!