Mona Lisa na Czarnym Potoku

Podczas kolejnego dnia wakacyjnych zajęć, które odbywają się w filii na Czarnym Potoku przyjrzano się bliżej "niejakiej" Mona Lisie.
„Mona Lisa” Leonarda da Vinci uznawana jest za „najsłynniejszy, najbardziej dyskutowany i najbardziej parodiowany obraz na świecie”. A dogłębne badania tego dzieła, które przeprowadzono w różnym czasie, ujawniły wiele ukrytych w nim tajemnic. Czy wiecie, że Portret Mona Lisy jest jednym z niewielu na świecie, który posiada adres korespondencyjny, na który dostarczana jest poczta. Wśród korespondencji znaleźć można listy miłosne, a także pogróżki. Młodzi artyści z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historię tego słynnego wizerunku, oraz z wielkim zapałem zabrali się za udoskonalenie Giocondy. Przecież sam artysta mimo, iż malował go 4 lata, uważał swoje dzieło za nieskończone.
Powstała więc Mona Lisa patchorkowa oraz jej liczne karykaturalne wersje.
Oprócz tego dzieci wykonały wesołą, letnią prace plastyczną, górnolotnie zatytułowaną: "Na hamaku, wśród palm - czytam"

Mona Lisa na Czarnym Potoku Mona Lisa na Czarnym Potoku Mona Lisa na Czarnym Potoku