WODA TO SKARB

Woda jest niesamowita. Może być parą może być cieczą lub ciałem stałym. Może występować wysoko w powietrzu lub głęboko pod ziemią. Woda to nasz przyjaciel bez którego życie na ziemi by nie istniało. O tym wszystkim dowiedzieli się dziś nasi młodzi czytelnicy podczas warsztatów zorganizowanych w ramach piątej edycji projektu przeprowadzanego przy współpracy z firmą Coca-Cola Hellenic (placówka w Tyliczu). Zostały one zrealizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, organizatora konkursu "Wolontariat to mnie rusza". Tym razem projekt nosi tytuł NIE LEJ WODY - ZOSTAŃ JEJ PRZYJACIELEM! Podczas zajęć dzieci wysłuchały książkę zatytułowaną "Woda to skarb" z serii przygody Fenka autorstwa Magdaleny Grucy. Oprócz tego pobawiły się w zabawy ruchowe takie jak np. "Rzeczka", zabawę orientacyjną "Kałuża, rzeka, jezioro" a także odgadywały różne rodzaje odgłosów jakie może wydawać woda. Ogromną radość i zaciekawienie u dzieci wywołały wodne eksperymenty. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną rozwijającą wyobraźnie czyli "Wodne stworki" - powstały one z rozdmuchiwanych kropli kolorowych tuszy. Filia na Czarnym Potoku zachęca do wzięcia udziału w konkursie na plakat  "WODA TO MÓJ PRZYJACIEL". Prace wykonane dowolną techniką składać można w Filii 1 ul. Czarny Potok 27.
Warsztaty  zostały zorganizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, organizatora konkursu" Wolontariat to mnie rusza" i wolontariuszom-pracownikom firmy Coca-Cola HBC Polska Sp. Z o.o. z Tylicza.woda4