O sportowej skarpetce prawej, która uciekła przed nudą

Dziś kolejny, już ostatni raz w te wakacje, spotkaliśmy się ze skarpetkami. Tym razem towarzyszyła nam opowieść: „O sportowej skarpetce prawej, która uciekła przed nudą”. Nasza bohaterka trafiła do garażu, w którym czas spędzało kilku chłopców. Wszyscy bardzo się nudzili, więc doskonale ich rozumiała. Za oknem szalała burza. W pewnym momencie wszyscy wsłuchali się w jej odgłosy, a jeden z chłopców wziął do ręki gitarę, przygrywając do rytmu. Po chwili dołączyła reszta i posypały się pomysły na kolejne utwory i ich teksty. Z czasem chłopcy stali się znanym i rozchwytywanym zespołem o nazwie „Skarpeta Band”. Wspólnie z naszą bohaterką doszli do wniosku, że: „jak się znajdzie jedną rzecz, którą się lubi najbardziej na świecie, to i inne sprawiają znacznie większą przyjemność”. My dzisiaj też z przyjemnością zabraliśmy się do dalszej pracy i każdy miał okazję wykonać piękną, kolorową, papierową gitarę.
Warsztaty te odbyły się w ramach projektu
"Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”.
O sportowej skarpetce prawej, która uciekła przed nudą O sportowej skarpetce prawej, która uciekła przed nudą O sportowej skarpetce prawej, która uciekła przed nudą