Pielgrzymki i turystyka religijna w Beskidzie Sądeckim i Kotlinie Sądeckiej

W piątek, 16 grudnia, odbył się kolejny wykład realizowany w ramach projektu: „U szczaw żelazistych. Obrazy z przeszłości uzdrowiskowej Krynicy”. Prelekcję pt. „Pielgrzymki i turystyka religijna w Beskidzie Sądeckim i Kotlinie Sądeckiej – przyszłość i teraźniejszość” wygłosił dr Franciszek Mróz z Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prowadzący opowiedział sanktuariach położonych na Sądecczyźnie. Nawiązał również do Małopolskiej Drogi św. Jakuba oraz Drogi św. Jakuba w Santiago de Compostela.