Pierwszy tydzień KOLOROWYCH FERII NA CZARNYM POTOKU

W poniedziałek 12lutego dzieci wysłuchały wiersza J. Tuwima „Mowa ptaków”, dowiedziały się jak pomagać zwierzętom w czasie zimy i wykonały piękne zimowe karmniki, do których przyleciało mnóstwo zgłodniałych ptaszków.

Dnia 13lutego (wtorek) obchodziliśmy Dzień Radia. Podczas spotkania został odczytany wiersz „Ptasie Radio” Juliana Tuwima. Dzieci po rozwiązaniu łamigłówek, stworzyły prześliczne własnoręczne radia.

W środę 14 lutego tradycyjnie obchodziliśmy w bibliotece na Czarnym Potoku walentynki. Dzieci podczas spotkania wysłuchały historii pod tytułem „radość” z książki G. Kasdepke „Tylko bez całowania”. Po rozmowie na temat tekstu młodzi uczestnicy wykonali wyjątkowa laurkę dla swojej walentynki ze swoich rączek.

Dnia 15 lutego (czwartek) razem z dziećmi obchodziliśmy Światowy Dzień Wielorybów. Wspólnie okrywaliśmy podwodny świat zwierząt . Został odczytany wiersz Jana Brzechwy pt. ”Ryby”. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki związane z podwodnym życiem. Na koniec wykonały przepiękne ryby z wykorzystaniem płyt Cd.

W piątek 16 lutego podczas naszych kolejnych spotkań feryjnych dzieci wysłuchały historie kota, z bajki „Mam na imię Mruczuś” Wojciecha Bireka. Po ożywionej dyskusji na temat swoich ulubionych zwierzątek dzieci wykonały prace plastyczną z plasteliny „mój magiczny kot”.

Pierwszy tydzień KOLOROWYCH  FERII NA CZARNYM POTOKU Pierwszy tydzień KOLOROWYCH  FERII NA CZARNYM POTOKU Pierwszy tydzień KOLOROWYCH  FERII NA CZARNYM POTOKU