Pogaduchy - opowieść o krynickiej malarce

Comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia Miłośników Krynicy  w Bibliotece Publicznej w tym roku miało miejsce 17 stycznia.  W programie znalazło się kilka kwestii dotyczących przeszłości Krynicy i postaci, których działalność warto przypomnieć. Jednym z tematów była historia pensjonatu z 1926 r. o zmieniającej się na przestrzeni lat nazwie: Biarritz, Carlton, Robotnik i Europa. Następnie pan Leszek Walczyk zaprezentował nieznane widoki Krynicy z połowy XIX w.  oraz stare filmy z podróży księżniczki Juliany do uzdrowiska, z  zawodów i mistrzostw saneczkowych w latach 50. tych i 60. tych. Gościem spotkania był Andrzej Piszczek, krynicki malarz. Opowiadał o Annie Czartoryskiej, malarce, o której krąży wiele historii i opowieści. Pan Andrzej znał osobiście artystkę, jako dziecko i młody człowiek często bywał w jej pracowni, ma kilka jej prac.

Pogaduchy  - opowieść o krynickiej malarce Pogaduchy  - opowieść o krynickiej malarce Pogaduchy  - opowieść o krynickiej malarce