Poznajemy Polskich Poetów - Jan Brzechwa

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Poznajemy Polskich Poetów, na które wybrały się bibliotekarki z Filii nr 1 sześciolatki z gminnego przedszkola Mali Odkrywcy miały okazje poznać postać pana Jana Brzechwy. Na początku w dobry humor wprawił wszystkich wesoły masażyk. Jako pierwsze, dzieci wysłuchały wiersze z cyklu ZOO, po czym odgadywały zwierzęta po ich odgłosach oraz naśladowały ich zachowanie.

Odczytanie wierszy "Brudas" oraz " Grzebień i szczotka" stanowiły idealny pretekst do rozmowy na temat, co należy robić by być czyściochem a nie brudasem. Dużą frajdę sprawiło wszystkim odtańczenie tańca czystości do znanej przez wszystkich piosenki "Mydło lubi zabawę". Starszaki poznały również niewychowaną Kwokę, która pouczała swoich gości. Ten wiersz natomiast stanowił świetną okazje do porozmawiania o tym, co wolno lub nie wolno robić przedszkolakom. Co to znaczy dobre wychowanie i jak należy się zachowywać, aby nie zarzucono nam, iż jesteśmy niegrzeczni. Na koniec przypomnieliśmy dzieciom wiersz przez wszystkich świetnie znany pt. Kaczka Dziwaczka, po odczytaniu, którego odtańczyliśmy żywiołowy taniec królujący na wszystkich weselach, czyli Kaczuszki. Nie zabrakło także wyzwania plastycznego. Tym razem każdy mógł przedstawić na rysunku swoja wersje kaczki Dziwaczki.

Poznajemy Polskich Poetów - Jan Brzechwa Poznajemy Polskich Poetów - Jan Brzechwa Poznajemy Polskich Poetów - Jan Brzechwa