Poznajemy Polskich Poetów - zajęcia dla przedszkolaków w Filii1

Ulubione, śmieszne i pocieszne łamigłówki, tak w kilku słowach opisać można dzisiejsze zajęcia, które odbyły się w ramach cyklu "Poznajemy Polskich Poetów" w Filii na Czarnym Potoku.
Wzięły w nich udział dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 (gr. I) wraz ze swymi opiekunkami Panią Ania i Panią Elą. Przedszkolaki poznały tym razem twórczość dwóch poetów: Andrzeja Grabowskiego i Łukasza Dębskiego. Jak zwykle było wesoło i pouczająco. Wszystkie zadania i zabawy inspirowane były oczywiści wierszami obydwu panów.
Maluchy musiały np. policzyć mrówkom buty, zbudować najwyższą klockową wierze. Wyruszyły także na spacer ze słoniami, rozwikłały trudne zwierzęce zagadki takie jak np. Czy bąk puszcza bąki? lub czy mucha plujka pluje?. Dzieci pomogły również zwierzętom z gospodarstwa wrócić do swych domów, bo całkiem im się wszystko "pomieszało i poplątało". Na koniec Panie opiekunki narysowały wspaniałe słonie kierując się wskazówkami przedszkolaków. Sprawa nie była łatwa, ponieważ to liczba oczek w kostce decydowała, jaką część ciała panie narysują słonikowi. Dlatego też niech nikogo nie zdziwi ilość głów, trąb i ogonów przypadających na jednego osobnika.