ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Projekt „MAMY-to!” – podsumowanie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Za nami ostatnie spotkanie z projektu „MAMY-to!”w ramach programu „Skrzydła dla mamy”, na którym oficjalnie podsumowaliśmy wszystkie działania. Na nasze uczestniczki czekały drobne upominki. Był to czas na rozmowę i podzielenie się refleksjami, z których wspólnie wyciągnęliśmy wiele cennych wniosków.     W trakcie trwania projektu spędziliśmy ze sobą mnóstwo godzin podczas, których uczestniczki dużo się nauczyły ale również dobrze się bawiły. Projekt był skierowany do mam, które będąc na urlopach macierzyńskich czy wychowawczych nie zawsze miały czas dla siebie. Celem było pokazanie młodym kobietom wiele możliwości rozwoju, które są na wyciągnięcie ręki i wcale nie wymagają wielkiego wysiłku. Czas, który spędziły razem na warsztatach miał im uzmysłowić, że dzieci mogą zostać pod opieką kogoś innego, a one mogą się skupić na sobie. Czas na rozmowę, kawę , możliwość wygadania się to przecież nie jest czas stracony. To moment, w którym odpoczywamy, nabieramy sił do dalszej walki z codziennymi obowiązkami.

Projekt był tak skonstruowany aby poruszyć różne aspekty rozwoju. Był podzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich były warsztaty z szycia. Pani Danuta Wydrzyńska prowadząca szkolenie z pełnym zaangażowaniem przeprowadziła mamy przez kolejne stopnie umiejętności krawieckich. Warsztaty te uzmysłowiły mamom, że można w krótkim czasie nauczyć się podstaw szycia, dzięki czemu powstały między innymi piękne czapeczki, spodenki, opaski i spódniczki dla dzieci.  Radość oraz satysfakcja była ogromna, a poczucie wartości oraz wiara we własne siły spowodowały napływ pozytywnej energii.

Z kolei podczas warsztatów z Panią Magdą Stanisławczyk, właścicielką marki „MA-MIKO HEARTMADE” nasze uczestniczki dowiedziały się jak rozpocząć działalność i rozwijać swoją własną firmę od przysłowiowego zera. Szkolenie zaowocowało powstaniem pięknych worko-pleckaów oraz saszetek na różne drobiazgi.

Projekt „MAMY-to!” oprócz zajęć manualnych zawierał szereg interesujących szkoleń i spotkań. Były to między innymi szkolenie dotyczące promocji firmy na Facebooku i Instagramie, gdzie mamy dowiedziały się jak prowadzić firmowe profile i reklamować swoją działalność. Z kolei na spotkaniach z doradcą zawodowym i psychologiem  nasze uczestniczki rozmawiały o typach osobowości i jej wpływie na nasze relacje z innymi ludźmi, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, poczuciu własnej wartości, stresie i  sposobach radzenia sobie z nim. Nauczyły się pisania CV, właściwej autoprezentacji, a także wzięły udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

W projekcie nie zabrakło również czegoś dla ciała i ducha. Spotkanie z kosmetyczką Panią Anetą Gumulak ze „Świata Piękna” miało na celu przypomnieć mamom, że nie są tylko mamami ale również kobietami. Dzięki drobnym zabiegom kosmetycznym wszystkie uczestniczki poczuły jak niewiele trzeba aby stać się piękną. Z kolei o rozwój fizyczny i ogromną dawkę endorfin  zadbał trener Wojtek Czuba, który uświadomił mamom jak ważną rzeczą jest dbanie o kondycję fizyczną. Podczas jego treningów Panie poznały zarówno elementy samoobrony jak i kickboxingu.

W związku z tym, że przeprowadzony przez bibliotekę projekt spotkał się z tak dobrym odbiorem, a dzięki pozyskanym środkom udało się nam wzbogacić o kolejny sprzęt do szycia, planuje się przeprowadzić kolejne warsztaty skierowane do osób chcących się rozwijać tak, aby każdemu mogły wyrosnąć skrzydła tak jak naszym MAMOM. Biblioteka Publiczna pragnie podziękować wszystkim uczestniczkom oraz prowadzącym warsztaty, spotkania, zajęcia  i animacje dla najmłodszych za pełne zaangażowanie w działania projektowe.

Projekt „MAMY-to!” – podsumowanie

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony