Przedpołudnie z bajką w Ochronce

Czy wiecie jacy bohaterowie goszczą w bajkach? oczywiście są to królewny, książęta, rycerze, krasnale a nawet smoki. Smoki zazwyczaj przedstawiane są jako złe bestie. W książce pt. "W tej bajce nie ma smoka" główny bohater czyli czerwony smok ucieka z bajki o królewnie i wędruje przez inne bajki, pragnąc zostać ich bohaterem i znaleźć swoje miejsce.
Niestety, nikt go nie chce: ani Ciastek, ani Złotowłosa, ani Trzy świnki, ani Czerwony Kapturek, ani Jaś (od fasoli). Odpowiedź jest zawsze taka sama: w tej bajce nie ma smoka. Czyżby? A co jeśli zły olbrzym z bajki o Jasiu i łodydze fasoli zdmuchnie słońce i tylko smok będzie umiał na nowo je rozpalić? Okazuje się że ziejący ogniem smok może uratować bajkowa krainę przed ciemnością stając się tym sposobem wybawicielem wszystkich bajkowych postaci.  Książka o bohaterskim i sympatycznym smoku stała się podstawą do przeprowadzenia bibliotecznych zajęć, które odbyły się tym razem w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP W Krynicy - Zdroju. Przedszkolaki z wielką radością wzięły udział w różnego rodzaju zabawach, które przygotowały specjalnie dla nich bibliotekarki z Filii1 takich jak np. zagadki obrazkowe, łapały Złotą Rybkę, karmiły smoka kolorowymi jajeczkami, wcieliły się w bajkowe postacie oraz rozwiązały baśniową krzyżówkę.
Przedpołudnie z bajką w Ochronce Przedpołudnie z bajką w Ochronce Przedpołudnie z bajką w Ochronce