Przedpołudnie z książką w filii na Czarnym Potoku

W piątek 31 marca bibliotekę na Czarnym Potoku odwiedziły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 2 " Mali Odkrywcy ". Tym razem dzieci dowiedziały się między innymi jakie książki może wypożyczyć młody czytelnik, poznały biblioteczne bestselery, odpowiadały na pytaniach w książkowym quizie, pisały książkę nogą oraz poznały bajkową skrzynie, w której mieściły się rożnego rodzaju magiczne przedmioty. Zadaniem dzieci było podanie propozycji tytułów bajek, baśni lub wierszy z których dana rzecz pochodził. Nie obyło się oczywiście bez czytania. Tym razem była to wzruszająca opowieść o dobroczynnej mocy książek. zatytułowana:          "O dzieciach, które kochają książki" autorstwa Petera Carnavasa. Antek i Lusia nie mieli telewizora, samochodu ani nawet domu. Mieli za to mnóstwo książek i byli szczęśliwi. Pewnego dnia książki musiały zniknąć, a bez nich nic już nie było takie samo. Książkę zaprezentowaliśmy w formie teatru ilustracji czyli teatrzyku Kamishibai.

Przedpołudnie z książką w filii na Czarnym Potoku Przedpołudnie z książką w filii na Czarnym Potoku Przedpołudnie z książką w filii na Czarnym Potoku