Przedszkolaki z Czarnego Potoku poznają polskich poetów - Agnieszka Frączek

We wtorek, 15 listopada w Filii 1 odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Poznajemy Polskich Poetów. Tym razem przybliżono dzieciom panią Agnieszka Frączek, poetkę, która codzienne życie przedszkolaków zna jak mało kto. Pokazuje to w swej wesołej twórczości. Dzieci miały okazję wysłuchać kilka wierszyków z tomu pt. "Przedszkoludki, sto radości i dwa smutki". Były to między innymi "Gimnastyka dla smyka" czy "Gimnastyka dla języka”, które stanowiły idealny pretekst do przeprowadzenie zabaw takich jak sportowe kalambury czy logopedyczne wygibasy językowe. Nastrojowe wiersze "Nocą" i "Zaczarowane przedszkole" uświadomiły maluchom, że czary są wszędzie. Spotkać się z nimi można niewątpliwie w przedszkolu lub na bibliotecznych półkach, bo czarodzieje chodzą po świecie często ukrawając się np. pod postacią pani przedszkolanki lub pani bibliotekarki, które umieją wyczarować coś z niczego. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie swoje własne magiczne wachlarze.