Przedszkolaki z Czarnego Potoku poznają polskich poetów - Wanda Chotomska

"...A teraz ogłaszam, że wszystkich zapraszam,

ta książka wam drogę wskaże

bez żadnej zadymy przez wiersze i rymy -

do kraju Fantazji i Marzeń."

W filii1 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Poznaje Polskich Poetów. Tym razem przedszkolaki z Gminnego Przedszkola "Mali Odkrywcy (grupa I), poznały wspaniałą poetkę Wandę Chotomską, która zabrała wszystkich w piękną i wesołą podróż w krainę poezji.

Dzieci wysłuchały takie wiersze jak np. "Podroż na piórze", "Kłopoty z R". "Muchy w nosie". Chłopcy z wielkim zapałem odtańczyli taniec zbójnika zainspirowani szalonym wierszem pt. "Zbójnicki", wystroiliśmy w cudze piórka Wronę, która wybierała się na wesele oraz zaprosiliśmy do tańca kolorowego, bibliotecznego węża. Na koniec wszyscy wykonali piękne piórka, bo jeśli podróżować to tylko na piórze!!