Przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja

W poniedziałek, 5 grudnia Bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku odwiedziły grupę najmłodszych przedszkolaków z Gminnego przedszkola „Mali odkrywcy”. Dzieci wysłuchały zabawną książeczkę pt. „24 przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja” autorstwa Maximiliano Luchini. Dowiedziały się z niej że życie Mikołaja nie jest łatwe...musi odwiedzić bowiem mnóstwo miejsc i rozwieźć ogromną liczbę prezentów. Czasem sprawy przybierają bardzo niekorzystny obrót i Mikołaj musi poradzić sobie z przeciwnościami losu takimi jak np. brudny komin czy zbuntowane renifery.  Po wysłuchaniu tej  wesołej historyjki maluszki z wielkim zapałem wzięły udział w różnych przygotowanych dla nich zabawach takich jak odgadywanie choinkowych zagadek, ulepiły również sympatycznego bałwanka, ozdobiły papierowe pierniczki, odtańczyły zimowy taniec oraz otworzyły magiczne pudełko po brzegi wypełnione świątecznymi pamiątkami.

Przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja Przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja Przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja