Pucio na wsi czyli książkowe harce z malcem w Tyliczu

Pucio to bardzo ciekawski i rezolutny chłopiec, o czym przekonały się nasze maluszki i ich mamy bowiem razem z nim udaliśmy się na wieś i dzielnie pomagaliśmy Puciowi i jego rodzince we wszelkich pracach. Najmłodsi bywalcy naszej biblioteki m.in. wzięli udział w strzyżeniu owiec, dojeniu krowy czy karmieniu zwierząt, które można znaleźć w gospodarstwie. Dzielnie też zbierali jajka od kurek i pokonali z nimi przygotowany tor przeszkód. Na koniec udaliśmy się do ogródka gdzie dzieci mogły pozbierać rosnące w nim warzywa, którymi później ochoczo nakarmiły Pucia.

Zajęcia, które miały miejsce 4 sierpnia br. przeprowadzone były w ramach projektu Biblioteka dla (każdego) małego i większego człowieka, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.